15:19 | 28.03.18 | Նորություններ | 28145
Մարտի 26-ից «Ռոստելեկոմ»-ը Հայաստանում գործարկել է «Հեռախոսային սպասարկում» ծառայությունը՝ ինչպես նոր, այնպես էլ գործող ֆիզիկական անձ հանդիսացող բոլոր բաժանորդների համար։
Ընկերության յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է զանգահարել 060 46 00 00 հեռախոսահամարին (նախապես պայմանագիրը կնքելիս տրամադրած հեռախոսահամարից), անցնել նույնականացման փուլն ու հնարավորություն ստանալ մեկ զանգի միջոցով իրականացնելու մի շարք գործարքներ ՝
-    պայմանագրի վերակնքում,
-    սակագնային փաթեթի փոփոխություն,
-    հասցեի փոփոխություն,
-    ծառայության ավելացում/դադարեցում,
-    ներբնակարանային տեխնիկական սպասարկման ծառայության պատվերի գրանցում,
-    ծառայության ժամանակավոր կասեցում/ կասեցման դադարեցում,
-    այլ ծառայություններ:
«Գործարկել ենք մի ծառայություն, որը նորույթ է մեր շուկայում եւ լայնորեն կիրառվում է շատ զարգացած երկրներում: Ընդամենը մեկ հեռախոսազանգի միջոցով մեր բաժանորդը այսուհետ կարողանում է մի շարք գործարքներ իրականացնել պարզ ընթացակարգով՝ առանց այցելելու վաճառքի եւ սպասարկման սրահներ։ Սա բաժանորդների սպասարկման նոր մշակույթ է եւ արդեն իսկ գործարք իրականացրած բաժանորդների գոհունակությունը վկայում է, որ մենք ճիշտ ուղու վրա ենք»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Հեռախոսային սպասարկում» ծառայությունը նախատեսված է ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդների համար ինչպես Երեւանում, այնպես էլ ՀՀ մարզերում։ Այն հասանելի է յուրաքանչյուր օր՝ ժամը 08:00-ից մինչեւ 24:00:

15:19 | 28.03.18 | Новости | 26046
С 26 марта «Ростелеком-Армения» запустила услугу «Телефонное обслуживание» как для новых, так и для действующих абонентов-физических лиц.
Каждый абонент компании может позвонить по номеру 060 46 00 00 (с предварительно предоставленного при заключении контракта телефонного номера), пройти этап идентификации и получить возможность осуществить ряд сделок с помощью одного звонка:
-    перезаключение договора,
-    изменение тарифного плана,
-    изменение адреса,
-    добавление/ прекращение услуги,
-    заказ услуги технического обслуживания внутри квартиры
-    временное прекращение/возврат услуги,
-    другие услуги.
«Мы запустили услугу, которая является новой на нашем рынке и широко используется во многих развитых странах. С помощью одного звонка наш абонент отныне сможет осуществить ряд сделок по упрощенной процедуре – без посещения центров продаж и обслуживания. Это новая культура обслуживания абонентов, и удовлетворенность абонентов, уже воспользовавшихся услугой, свидетельствует о том, что мы на правильном пути»,- отметил генеральный директор «Ростелеком-Армения» Айк Фарамазян.
Услуга «Телефонное обслуживание» предназначена для абонетов-физических лиц как в Ереване, так и в марзах Армении. Услуга доступна ежедневно, с 08:00 до 24:00.