15:57 | 23.11.17 | Նորություններ | 26558
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շառլիեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է մասնավոր հատվածի զարգացմամբ ու ընդլայնմամբ, հեռահաղորդակցության ոլորտում ներդրումների ավելացմամբ: Կարեն Կարապետյանն առաջարկել է ուշադրություն դարձնել նաեւ կրթության բնագավառին՝ սեփական բիզնեսի համար պատրաստելով նաեւ բարձրակարգ կադրեր:
«Կառավարության այսօրվա նիստում եւս մենք փոփոխություններ կատարեցինք հարկային ու մաքսային վարչարարությանը վերաբերող օրենքներում, որոնք արտասահմանյան ներդրողների համար կարեւորագույն կարգավորումներ  են նախատեսում: Համոզված ենք, որ այս փոփոխություններն ու կարգավորումները բիզնեսը լավագույնս զգալու է: Կառավարությունը պատրաստ է արձագանքել բիզնեսի յուրաքանչյուր խնդրի: Պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության մասով եւս ծրագրում ենք նոր գործողություններ»,- ընդգծել է Կարեն Կարապետյանը:
Ժան Իվ Շառլիեն էլ նշել է, որ «ՎԵՈՆ»-ը պատրաստվում է շարունակել Հայաստանում ներդրումային ծրագրերի իրականացումը: Նրա խոսքով՝ արդեն իսկ պատրաստ են 2018թ. համար Հայաստանում նախատեսված միջոցառումները:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Գյումրիում նախատեսվող ծրագրերին, մասնավորապես՝ հաղորդակցության ենթակառուցվածքների վերականգնման աշխատանքներում «ՎԵՈՆ»-ի ներգրավման հնարավորություններին:

15:57 | 23.11.17 | News | 24292
Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan received today the delegation led by Chief Executive Officer of VEON Jean-Yves Charlier.
Prime Minister Karapetyan remarked that the government is interested in the development and expansion of private sector and increase of investments in the sphere of telecommunications. Karen Karapetyan suggested paying special attention to education sector, which involves training high level personnel for their company as well.
“At the government’s session today we made additional changes in the laws on tax and customs administration, which implies important regulations for foreign investors. We are convinced that these changes and regulations will create favorable conditions for business development. The government is ready to address any issues that businesses face in Armenia. We also envision certain moves in state-private sector cooperation,” Karen Karapetyan stressed.
Jean-Yves Charlier noted that VEON is committed to continuing implementation of investment programs in Armenia. According to him, the events to be implemented in Armenia for 2018 are now ready.
The sides also touched upon the programs to be realized in Gyumri particularly regarding VEON’s involvement in recovery of communication infrastructure.