15:57 | 23.11.17 | Նորություններ | 26558
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է «ՎԵՈՆ» ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շառլիեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է մասնավոր հատվածի զարգացմամբ ու ընդլայնմամբ, հեռահաղորդակցության ոլորտում ներդրումների ավելացմամբ: Կարեն Կարապետյանն առաջարկել է ուշադրություն դարձնել նաեւ կրթության բնագավառին՝ սեփական բիզնեսի համար պատրաստելով նաեւ բարձրակարգ կադրեր:
«Կառավարության այսօրվա նիստում եւս մենք փոփոխություններ կատարեցինք հարկային ու մաքսային վարչարարությանը վերաբերող օրենքներում, որոնք արտասահմանյան ներդրողների համար կարեւորագույն կարգավորումներ  են նախատեսում: Համոզված ենք, որ այս փոփոխություններն ու կարգավորումները բիզնեսը լավագույնս զգալու է: Կառավարությունը պատրաստ է արձագանքել բիզնեսի յուրաքանչյուր խնդրի: Պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության մասով եւս ծրագրում ենք նոր գործողություններ»,- ընդգծել է Կարեն Կարապետյանը:
Ժան Իվ Շառլիեն էլ նշել է, որ «ՎԵՈՆ»-ը պատրաստվում է շարունակել Հայաստանում ներդրումային ծրագրերի իրականացումը: Նրա խոսքով՝ արդեն իսկ պատրաստ են 2018թ. համար Հայաստանում նախատեսված միջոցառումները:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Գյումրիում նախատեսվող ծրագրերին, մասնավորապես՝ հաղորդակցության ենթակառուցվածքների վերականգնման աշխատանքներում «ՎԵՈՆ»-ի ներգրավման հնարավորություններին:

15:57 | 23.11.17 | Новости | 26205
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня делегацию во главе с главным исполнительным директором группы компаний «ВЕОН» Жаном Ивом Шарлье.
Премьер-министр отметил, что правительство заинтересовано в развитии и расширении частного сектора и увеличении инвестиций в сфере телекоммуникаций. Карен Карапетян предложил уделить внимание также образовательной сфере, чтобы готовить высококвалифицированные кадры для собственного бизнеса.
«На сегодняшнем заседании правительства мы одобрили проекты изменений в законах, касающихся налогового и таможенного администрирования. Мы уверены, что эти изменения и регуляции наилучшим образом скажутся на бизнесе. Правительство готово реагировать на каждую проблему бизнеса. В рамках сотрудничества государство-частный сектор мы планируем также новые действия»,- подчеркнул Карен Карапетян.
Жан Ив Шарлье в свою очередь отметил, что «ВЕОН» собирается продолжить реализацию инвестиционных программ в Армении. По его словам, мероприятия в Армении на 2018 год уже готовы.
Обсуждались также программы, которые планируется провести в Гюмри, в частности возможности вовлечения «ВЕОН» в работы по восстановлению коммуникационных инфраструктур.