15:39 | 18.05.15 | Նորություններ | exclusive 5892
Հայկական Shadowmatic խաղը մայիսի 16-ին Մոսկվայում կայացած DevGAMM 2015 Awards-ում հաղթող է ճանաչվել միանգամից երկու անվանակարգում:
Triada Studio ընկերության տնօրեն Արա Աղամյանը Itel.am-ին տեղեկացրել է, որ Shadowmatic-ը հաղթել է Excellence in Visual Art եւ Media Choice Award անվանակարգերում:
Մրցանակաբաշխությունն անցկացվել է DevGAMM Moscow 2015 համաժողովի շրջանակում, որին մասնակցել են հայտնի ստուդիաների եւ վիդեոխաղերի հետ կապված տեխնոլոգիական ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Երեւակայությունը զարգացնող Shadowmatic 3D փազլային խաղը թողարկվել է ս.թ. հունվարին՝ հայկական համակարգչային գրաֆիկայի շուկայի երկարամյա առաջատար Triada Studio ընկերության կողմից: Հայտնվելով բոլոր երկրների App Store-ի Editor's Choice բաժնում՝ այն Apple-ի կողմից ճանաչվել է որպես հունվարի լավագույն խաղ:
Խաղի ընթացքում խաղացողները պետք է գտնեն ստվերներում թաքնված ուրվագծերը: Խաղացողը պտտում է թվացյալ վերացական եռաչափ առարկաներ` այնպես անելով, որ դրանց ստվերները շրջապատող միջավայրին համապատասխան ծանոթ ուրվագծեր կազմեն:

15:39 | 18.05.15 | News | exclusive 3675
Director at Triada Studio Ara Aghamyan told Itel.am that Shadowmatic won the following nominations – Excellence in Visual Art and Media Choice Award.
The award was held within the framework of DevGAMM Moscow 2015 Conference. Representatives of famous studios and technological companies related to video games were among the attendees.
Shadowmatic 3D puzzle game developing the imagination was released in January by Triada Studio, a longstanding leading computer graphics company on the Armenian market. The game appeared in App Store’s Editor’s Choice section of all countries, and Apple named it as the best game for January.
During the game, players should find the silhouettes hidden in the shadows. The players rotate abstract 3D objects to find recognizable silhouettes in projected shadows, relevant to the surrounding environment.