Apple-ի համահիմնադիր Սթիվեն Վոզնյակը
Երեւան: Մեդիամաքս: Apple-ի համահիմնադիր Սթիվեն Վոզնյակը (Stephen Wozniak) այսօր երեկոյան կժամանի Երեւան` ՀՀ նախագահի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակություն» մրցանակը ստանալու համար:
Սթիվեն Վոզնյակի ժամանման մասին լուրն այսօր հաստատել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունում, որը մրցանակի գլխավոր հովանավորն է:
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակություն» առաջին մրցանակը 2010 թվականին ստացել էր Intel-ի տնօրենների խորհրդի նախկին նախագահ Քրեյգ Բառեթը: Մրցանակի ստեղծման նախաձեռնողը “Սինոփսիս Արմենիա” ընկերությունն է:
1976 թվականի ապրիլի 1-ին Սթիվ Ջոբսն ու Սթիվեն Վոզնյակը ստեղծեցին Apple Computer-ը: Այդ ժամանակ Սթիվեն Վոզնյակը դուրս եկավ Hewlett-Packard-ից եւ դարձավ Apple ընկերության գիտական հետազոտությունների եւ մշակման հարցերով փոխնախագահ:
Մեդիամաքսին “Սինոփսիս Արմենիա”-ից հայտնել են, որ Երեւանում Սթիվ Վոզնյակը կհանդիպի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին:

Соучредитель Apple Стивен Возняк
Ереван/Медиамакс/. Соучредитель Apple Стивен Возняк (Stephen Wozniak) прибудет сегодня в Ереван для получения премии президента Армении «Всемирный авторитет в области информационных технологий».
Новость о приезде Стивена Возняка подтвердили сегодня в компании ВиваСелл-МТС, которая является генеральным спонсором Премии президента.
Первым обладателем премии президента Армении «Всемирный авторитет в области информационных технологий» в 2010 году стал бывший председатель Совета директоров Intel Крейг Баррет. Инициатором создания премии является компания «Синопсис Армения».
1 Апреля 1976 года Стивен Джобс и Стивен Возняк создали Apple Computer. Тогда же Стивен Возняк уволился из Hewlett-Packard и стал вице-президентом Apple, отвечающим за научные исследования и разработку в компании Apple.
В «Синопсис Армения» Медиамакс сообщили, что в Ереване Стив Возняк встретится с президентом Армении Сержем Саргяном, премьер-министром Тиграном Саргсяном.