Apple-ի համահիմնադիր Սթիվեն Վոզնյակը
Երեւան: Մեդիամաքս: Apple-ի համահիմնադիր Սթիվեն Վոզնյակը (Stephen Wozniak) այսօր երեկոյան կժամանի Երեւան` ՀՀ նախագահի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակություն» մրցանակը ստանալու համար:
Սթիվեն Վոզնյակի ժամանման մասին լուրն այսօր հաստատել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունում, որը մրցանակի գլխավոր հովանավորն է:
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային հեղինակություն» առաջին մրցանակը 2010 թվականին ստացել էր Intel-ի տնօրենների խորհրդի նախկին նախագահ Քրեյգ Բառեթը: Մրցանակի ստեղծման նախաձեռնողը “Սինոփսիս Արմենիա” ընկերությունն է:
1976 թվականի ապրիլի 1-ին Սթիվ Ջոբսն ու Սթիվեն Վոզնյակը ստեղծեցին Apple Computer-ը: Այդ ժամանակ Սթիվեն Վոզնյակը դուրս եկավ Hewlett-Packard-ից եւ դարձավ Apple ընկերության գիտական հետազոտությունների եւ մշակման հարցերով փոխնախագահ:
Մեդիամաքսին “Սինոփսիս Արմենիա”-ից հայտնել են, որ Երեւանում Սթիվ Վոզնյակը կհանդիպի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին:

Apple Co-Founder Stephen Wozniak
Yerevan/Mediamax/. Apple Co-Founder Stephen Wozniak will arrive in Yerevan today to be presented the Armenian President’s “World Authority on IT” award.
VivaCell-MTS which is the general sponsor of the President’s award confirmed the news on Stephen Wozniak’s arrival today.
The first Armenian President’s “World Authority on IT” award was given to former Intel Chairman of the Board Craig Barrett in 2010. The award is initiated by “Synopsis Armenia”.
Apple Computer was created by Steve Jobs and Stephen Wozniak on April 1, 1976. At that time Stephen Wozniak quit Hewlett-Packard and became Apple Vice President responsible for Apple’s scientific researches and development.
“Synopsys Armenia” told Mediamax that Steve Wozniak will meet with Armenian President Serzh Sargsyan and Prime Minister Tigran Sargsyan in Yerevan.