17:59 | 30.06.11 | Նորություններ | 4018
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱրմԹեք Կոնգրես ամենամյա բարձր տեխնոլոգիաների միջազգային համաժողովը Երեւանում այս տարի կանցկացվի հոկտեմբերի 10-ին եւ 11-ին:
Համաժողովի կազմակերպիչ Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը այսօր տեղեկացրել է, որ համաժողովը կազմակերպվում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության, Սինոփսիս Արմենիա ընկերության եւ Զարգացման հայկական գործակալության աջակցությամբ, իսկ համաժողովի գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը:
“Համաժողովին ակնկալվում է Հայաստանյան եւ արտասահմանյան ընկերությունների եւ մասնագետների լայն մասնակցություն, ինչը հնարավորություն կտա հայտնաբերել գործարար եւ ներդրումային նոր հնարավորություններ եւ նոր մասնագիտական կապեր”, - ասաց Բագրատ Ենգիբարյանը: Նրա խոսքերով, համաժողովում արտասահմանյան շուրջ 20 մասնակից ընկերությունների թվում կլինեն Թայվանը, Սինգապուրը, Հնդկաստանը, ԱՄՆ-ը, Ռումինիան եւ Նիդերլանդները ներկայացնող ընկերություններ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարեւորել է համաժողովի անցկացումը, նշելով հայերի առանձնահատուկ վերաբերմունքը գիտության եւ կրթության հանդեպ: “Որակյալ եւ մրցակցային աշխատուժ ունենալը տնտեսության զարգացման կարեւոր անկյունաքարերից է”, - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:59 | 30.06.11 | Новости | 3683
Ереван/Медиамакс/. Ежегодная международная конференция по высоким технологиям «АрмТек Конгресс» пройдет в Ереване 10-11 октября.
Директор Фонда «Инкубатор предприятий» Баграт Енгибарян сообщил сегодня, что конференция организуется при поддержке минэкономики Армении, компании Синопсис Армения и Армянского агентства развития, а генеральным спонсором конференции выступит компания ВиваСелл-МТС.
В конференции примут участие армянские и зарубежные компании - из Тайваня, Сингапура, Индии, США, Румынии и Нидерландов.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян подчеркнул важность проведения конференции, отметив особое отношение армян к образованию и науке. «Наличие качественной и конкурентоспособной рабочей силы является одним из важнейших краеугольных камней развития экономики»,- заявил Ральф Йирикян.