17:59 | 30.06.11 | Նորություններ | 4018
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱրմԹեք Կոնգրես ամենամյա բարձր տեխնոլոգիաների միջազգային համաժողովը Երեւանում այս տարի կանցկացվի հոկտեմբերի 10-ին եւ 11-ին:
Համաժողովի կազմակերպիչ Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը այսօր տեղեկացրել է, որ համաժողովը կազմակերպվում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության, Սինոփսիս Արմենիա ընկերության եւ Զարգացման հայկական գործակալության աջակցությամբ, իսկ համաժողովի գլխավոր հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը:
“Համաժողովին ակնկալվում է Հայաստանյան եւ արտասահմանյան ընկերությունների եւ մասնագետների լայն մասնակցություն, ինչը հնարավորություն կտա հայտնաբերել գործարար եւ ներդրումային նոր հնարավորություններ եւ նոր մասնագիտական կապեր”, - ասաց Բագրատ Ենգիբարյանը: Նրա խոսքերով, համաժողովում արտասահմանյան շուրջ 20 մասնակից ընկերությունների թվում կլինեն Թայվանը, Սինգապուրը, Հնդկաստանը, ԱՄՆ-ը, Ռումինիան եւ Նիդերլանդները ներկայացնող ընկերություններ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարեւորել է համաժողովի անցկացումը, նշելով հայերի առանձնահատուկ վերաբերմունքը գիտության եւ կրթության հանդեպ: “Որակյալ եւ մրցակցային աշխատուժ ունենալը տնտեսության զարգացման կարեւոր անկյունաքարերից է”, - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:59 | 30.06.11 | News | 5225
Yerevan/Mediamax/. Annual high tech international ArmTech Congress will be held in Yerevan on October 10 and 11, 2011.
Director of the organizer of the Congress – Enterprise Incubator Foundation – Bagrat Yengibaryan said today that the Congress is organized given assistance of Armenian Ministry of Economy, “Synopsys Armenia” Company and Armenian Development Agency, and the general sponsor of the Congress is VivaCell-MTS Company.
“Wide participation of Armenian and foreign companies’ experts is expected at the Congress, and this will allow us finding new business and investment opportunities and new professional ties”, Bagrat Yengibaryan said. According to him, among around 20 foreign participants companies in the Congress there will be companies, representing Taiwan, Singapore, India, the USA, Romania and the Netherlands.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian stated importance of the Congress, noting the special attitude of Armenians towards science and education. “Having high quality and competitive labor force is one of the important cornerstones of economy development”, Ralph Yirikian said.