11:33 | 17.12.09 | Նորություններ | 4471
Երեւան /Մեդիամաքս/. Համաշխարհային բանկը Հայաստանի համար պատրաստում է “Էլեկտրոնային հասարակությունը եւ նորարարությունները մրցունակության նպատակների համար” շուրջ $ 25 մլն արժողությամբ նախագիծը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին հայտարարվել է ՀԲ-ի “Տեղեկատվությունը եւ հաղորդակցությունները 2009 զարգացման համար. ընդգրկման ընդլայնում եւ գործողության ուժեղացում” (ICT4D) զեկույցի շնորհանդեսին:
Նախագծի նպատակը ՀՀ տնտեսության մրցունակության բարձրացումն է ՏՀՏ ոլորտի զարգացման, ՏՀՏ ենթակառուցվածքում կապիտալների ներդրման նպատակով պետական-մասնավոր գործընկերության ամրապնդման եւ գյուղական վայրերի շեշտադրմամբ ազգային լայնաշերտ ցանցի զարգացման եղանակով:

11:33 | 17.12.09 | Новости | 4482
Ереван /Медиамакс/. Всемирный банк готовит для Армении проект «Электронное общество и инновации для целей конкурентоспособности» стоимостью примерно $ 25 млн.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом было объявлено на презентации издания ВБ «Информация и коммуникации для развития 2009: расширение охвата и усиление действия» (ICT4D).
Целтю проекта является повышение конкурентоспособности экономики Армении путем развития сектора ИТ, укрепления государственно-частных партнерств для осуществления капиталовложений в инфраструктуру ИКТ и развития национальной широкополосной сети с упором на ее доступность в сельской местности.