11:33 | 17.12.09 | Նորություններ | 4471
Երեւան /Մեդիամաքս/. Համաշխարհային բանկը Հայաստանի համար պատրաստում է “Էլեկտրոնային հասարակությունը եւ նորարարությունները մրցունակության նպատակների համար” շուրջ $ 25 մլն արժողությամբ նախագիծը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին հայտարարվել է ՀԲ-ի “Տեղեկատվությունը եւ հաղորդակցությունները 2009 զարգացման համար. ընդգրկման ընդլայնում եւ գործողության ուժեղացում” (ICT4D) զեկույցի շնորհանդեսին:
Նախագծի նպատակը ՀՀ տնտեսության մրցունակության բարձրացումն է ՏՀՏ ոլորտի զարգացման, ՏՀՏ ենթակառուցվածքում կապիտալների ներդրման նպատակով պետական-մասնավոր գործընկերության ամրապնդման եւ գյուղական վայրերի շեշտադրմամբ ազգային լայնաշերտ ցանցի զարգացման եղանակով:

11:33 | 17.12.09 | News | 4508
Yerevan /Mediamax/. World Bank prepares “E-Society and Innovation for Competitiveness” Project for Armenia, costing about $25mln.
Mediamax informs that this was announced at the launch of WB’s “Information and Communications for Development 2009: Extending Reach and Increasing Impact” publication.
The project aims to increase competitiveness of the Armenian economy by developing the IT sector, facilitating public-private partnerships for ICT infrastructure investments, and deploying a national broadband network with a focus on rural access.