12:46 | 12.07.23 | Նորություններ | 21418
«Յուքոմ» ընկերությունն ընդլայնել է իր ֆիքսված կապի ցանցը՝ կառուցելով այն Գորիսում, ինչպես նաեւ արդիականացրել է հայաստանյան այդ մարզային քաղաքի շարժական ցանցը։
Այսուհետ Գորիսի ինչպես անհատ, այնպես էլ կորպորատիվ բաժանորդները կարող են օգտվել նորագույն տեխնոլոգիաների գործարկմամբ կառուցված օպտիկամանրաթելային ցանցի բոլոր առավելություններից։ Գորիսեցիները նույնպես կկարողանան միավորել իրենց ֆիքսված եւ շարժական կապի ծառայությունները մեկ փաթեթում եւ վճարել մինչեւ 45% ավելի քիչ գումար, քան այդ ծառայություններին առանձին-առանձին բաժանորդագրվելու դեպքում։
Մասնավորապես, ընտրելով Unity փաթեթները, բաժանորդներն ամբողջ ընտանիքի համար կապահովեն մինչեւ 500 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ, 210+ հեռուստատեսային ալիքներ, այդ թվում՝ 4K որակի, նորագույն սերնդի Wi-Fi 6 սարք, որը կընձեռի տան ինտերնետի ավելի արագ ու սահուն փորձառություն։ Ավելին, փաթեթում հնարավոր կլինի ներառել հատուկ գին ունեցող մինչեւ 4 Սուպեր SIM-քարտ՝ ընտանիքով ամենաարագ շարժական կապի հնարավորություններից օգտվելու համար։
Հենց այս՝ ամենամեծ Unity Սուպեր 20000 փաթեթին է միացել գորիսեցի առաջին բաժանորդը՝ Արտյոմ Օհանջանյանը, որի ընտանիքն անվճար կվայելի նշված ծառայությունները մեկ ընդհանուր փաթեթում 6 ամիս շարունակ։
«Բոլոր տեղերում ինտերնետը կարեւոր է․ լինես սահմանամերձ բնակավայրի, Երեւանի, թե աշխարհի ցանկացած կետի բնակիչ, ուզում ես հեռու ապրող հարազատիդ հետ կապ ունենալ, դեմքը տեսնել, խոսել։ Արագ ինտերնետը շատ կարեւոր է», - նշել է Գորիս քաղաքում «Յուքոմի» Unity փաթեթին միացած առաջին բաժանորդ Արտյոմ Օհանջանյանը։
«Անշուշտ, Ucom-ը հատուկ առաջարկ ունի հենց Գորիսի բնակիչների համար։ Մինչեւ հոկտեմբերի 1-ը Unity 9000 մարզային փաթեթին 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում ամսական ընդամենը 8000 դրամի դիմաց գորիսյան ընտանիքները կստանան մինչեւ 150 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ, 210-ից ավելի  հեռուստաալիք, 20 ԳԲ շարժական ինտերնետ, ամենահայտնի բջջային հավելվածներից օգտվելու հնարավորություն՝ առանց մեգաբայթերի սպառման, եւ 1000 րոպե դեպի տեղական բոլոր ցանցեր, Արցախ, ԱՄՆ եւ Կանադա զանգելու համար։ Ի դեպ, զանգերը կատարվելու են արդեն արդիականացված շարժական ցանցի միջոցով, իսկ բոլոր միացումները կիրականացվեն եռօրյա ժամկետում», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հուլիսի 11-ի այցի ընթացքում պարոն Յիրիկյանին ինտերնետ կապի տրամադրման դիմում են ներկայացրել Գորիսի թիվ 4 եւ Ա․Բակունցի անվան թիվ 1 ավագ դպրոցների, ինչպես նաեւ «Գորիսի պետական քոլեջ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեններ Ա․ Շեգունցը, Լ․Մանուչարյանը եւ Կ․Լազարյանը։ «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրենն անմիջապես հանձնարարել է թիմերին ապահովել ֆիքսված ինտերնետի հասանելիությունը նշյալ կրթօջախներում, որոնց հարյուրավոր սաներն անվճար կօգտվեն Հայաստանի ամենաարագ ինտերնետից։
Հիշեցնենք, որ «Յուքոմ» ընկերությունը ցանցի ընդլայնման ռազմավարական պլանի շրջանակներում ընդլայնելու է ֆիքսված ցանցը՝ մուտք գործելով նաեւ Աշտարակ, Արտաշատ, Գավառ, Սեւան եւ Իջեւան մարզային քաղաքներ։ Տեխնիկական աշխատանքներն ավարտին կհասցվեն 2024 թվականի ընթացքում։

12:46 | 12.07.23 | Новости | 20909
Компания Ucom расширила свою фиксированную сеть, построив ее в Горисе, а также модернизировала мобильную сеть этого областного города Армении.
Отныне как индивидуальные, так и корпоративные абоненты Гориса смогут воспользоваться всеми преимуществами оптоволоконной сети, построенной с использованием новейших технологий. Жители Гориса также смогут объединить свои услуги фиксированной и мобильной связей в одном пакете и платить до 45% меньше, чем если бы они были подключены к эти услугам по отдельности.
В частности, выбрав пакеты Unity, абоненты обеспечат всей семье домашний интернет со скоростью до 500 Мбит/сек, 210+ телеканалов, в том числе в качестве 4K, устройства Wi-Fi 6 новейшего поколения, которые гарантируют более быстрый и бесперебойный домашний интернет. Более того, в пакет можно будет включить до 4-х Super SIM-карт по специальной цене, чтобы наслаждаться максимально быстрой мобильной связью всей семьей.
Именно к этому, крупнейшему пакету Unity Super 20000 подключился первый горисский абонент Артем Оганджанян, семья которого будет пользоваться вышеупомянутыми услугами в одном общем пакете бесплатно в течение 6 месяцев.
«Интернет важен везде: будь вы жителем приграничного населенного пункта, Еревана или любой другой точки мира, вы хотите быть на связи со своим родственником, который живет далеко, увидеть его лицо, поговорить. Быстрый интернет очень важен», — сказал Артем Оганджанян, первый абонент, подключившийся к пакету Unity от Ucom в городе Горис.
«Конечно же, у Ucom есть специальное предложение для жителей Гориса. Подключившись на 12 месяцев к региональному пакету Unity 9000 до 1 октября, всего за 8000 драмов в месяц, горисские семьи получат домашний интернет со скоростью до 150 Мбит/с, свыше 210 телеканалов, 20 ГБ мобильного интернета, возможность пользоваться самыми популярными мобильными приложениями, не расходуя мегабайты, и 1000 минут на звонки во все местные сети, Арцах, США и Канаду. Кстати, звонки будут осуществляться посредством уже модернизированной мобильной сети, а все подключения будут осуществляться в течение трех дней», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
В ходе визита 11 июля директора горисских средних школ №4 и №1 им. А.Бакунца, а также ГНКО «Горисский государственный колледж» А. Шегунц, Л. Манучарян и К. Лазарян подали заявление на предоставление интернет-связи генеральному директору компании Ucom. Последний сразу же поручил командам обеспечить доступ к фиксированному интернету в упомянутых учебных заведениях, сотни студентов которых воспользуются самым быстрым интернетом в Армении бесплатно.
Напомним, что компания Ucom расширит свою фиксированную сеть в рамках стратегического плана по расширению сети, войдя также в региональные города Аштарак, Арташат, Гавар, Севан и Иджеван. Технические работы начаты и будут завершены в течение 2024 года.
Более того, следует напомнить, что компания Ookla®, мировой лидер в тестировании и анализе фиксированного и мобильного интернета, два года подряд в 2021 и 2022 годах удостоила компанию Ucom наград Speedtest Award™ за «Самую быструю фиксированную сеть в Армении 2021» и «Самую быструю фиксированную сеть в Армении 2022», что является лучшей оценкой совместных усилий 1400 сотрудников компании не только на уровне армянского рынка, но и на уровне региона и стран СНГ.