15:19 | 25.11.11 | Նորություններ | 4337
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը համագործակցության ծավալուն ծրագիր է սկսում Սյունիքի մարզի երկու ամենամեծ քաղաքների համալսարանների հետ:
Գորիսի պետական համալսարանի եւ ՀՊՃՀ Կապանի մասնաճյուղի հետ ստորագրված համաձայնագրերի շրջանակներում երկու համալսարանների ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի աշխատակիցները մասնագիտական եւ վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար:
«Կարիերայում ամենադժվարն առաջին աշխատանքային փորձն է: Ավելի դժվար է, երբ չես բնակվում մայրաքաղաքում: Երջանիկ ենք սկսել այս համագործակցությունը երկու համալսարանների հետ, քանի որ կարծում ենք, որ Հայաստանը ոչ միայն Երեւանն է եւ մարզային ուսանողները պետք է ունենան նույնպիսի հնարավորություններ, ինչ երեւանցիները: Հուսով եմ, որ մեր համագործակցությունը երկարատեւ ու արդյունավետ կլինի», ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Orange Արմենիա-ն Orange Հիմնադրամի միջոցով համալսարաններից յուրաքանչյուրին փոխանցել է նաեւ 1-ական միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի արդեն ընտրված 18 ուսանողների ուսման վարձի մարմանը: Ուսանողներն ընտրվել են համալսարանների առաջարկով, հիմնվելով երկու հիմնական չափանիշների վրա. ուսանողի ընտանիքի սոցիալական վիճակ եւ առաջադիմություն:

15:19 | 25.11.11 | Новости | 4327
Ереван/Медиамакс/. Orange начинает широкомасшатбую программу сотрудничества с двумя университетами самых крупных городов Сюникской области.
В рамках подписанных с государственным университетом Гориса и Капанским филиалом ЕГАУ соглашений студенты смогут пройти профессиональную практику в Orange, а сотрудники Orange проведут с ними занятия по переподготовке.
«Самое трудное в карьере – это первый рабочий опыт. Труднее, если ты не живешь в столице. Мы рады начать сотрудничество с этими двумя университетами, так как считаем, что Армения - это не только Ереван, и студенты из регионов должны иметь те же возможности, что и жители столицы. Надеюсь, что наше сотрудничество будет долгосрочным и эффективным”,- заявил гендиректор Оранж Армения Бруно Дютуа.
Посредством Фонда Orange каждому из университетов Оранж Армения передала по 1 млн. драмов, которые должны быть направлены на погашение платы за обучение уже избранных 18 студентов. Студенты были выбраны по предложению университетов, основываясь на двух основных показателях – социальное состояние семьи студента и прогресс в учебе.