07:03 | 17.06.16 | Նորություններ | 6953
Հունիսի 18-19-ը Երեւանում կկայանա տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում սիրված, ավելի քան 2000 մեդիա եւ ՏՏ ոլորտի մասնագետների մի հարկի տակ միավորող, երիտասարդական (չ)կոնֆերանս «Բարքեմփ Երեւան 2016»-ը:
Այս տարի եւս «Բարքեմփ Երեւան»-ի ընթացքում, ելույթներից բացի, սպասվում են վարպետության դասընթացներ եւ աշխատաշուկա՝ ՏՏ ոլորտի մասնագետների համար:
(Չ)կոնֆերանսին այս տարի ելույթներով հանդես կգան չորս միջազգային հյուրեր՝ Yandex Taxi նախագծի մարքետինգի տնօրեն Դանիլ Շուլեյկոն, SMM մասնագետ Անդրեյ Ֆռոլչենկովը, Jumpstart մեդիա ընկերության գործադիր տնօրեն Էրիկ Բարեթը, Ինտերնետի եւ մարդու իրավունքների կենտրոնի գործադիր տնօրեն Իոհաննա Բրոնովսկին:
Արդեն 3 տարի շարունակ «ԲարՔեմփ Երեւան»-ի գլխավոր գործընկերն է Ucom ընկերությունը: Հովանավորներն են Workfront Armenia, SFL LLC, BetConstruct, PicsArt, Synergy, Insider, Simply Technologies ընկերությունները: (Չ)կոնֆերանսի աջակիցներն են նաեւ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը, Մեդիա նախաձեռնությունների կենտրոնը, TMS Burger-ը: Ինֆորմացիոն գործընկերներն են Մեդիամաքս գործակալությունը, IP Marketing ընկերությունը եւ Startup Armenia-ն:

07:03 | 17.06.16 | News | 7992
BarCamp Yerevan, Armenia’s favorite (un)conference will bring together more than 2000 IT and Media specialists on June 18-19.
The informal conference will be held for the 8th time and once again will give participants an opportunity to share knowledge, skills and experience. BarCamp Yerevan 2016 will again feature in depth workshops and a job fare for IT specialists.
As always BarCamp Yerevan will host international guests: Daniil Shyleiko, Marketing director of Yandex Taxi; Andrey Frolchenkov, SMM specialist; Eric Barret, the Executive Director of Jumpstart Media Company and Joanna Bronowicka, the Executive Director of Centre for Internet & Human Rights.
For 3 consecutive years Ucom is the general partner and sponsor of BarCamp Yerevan. The event is also sponsored by Workfront Armenia, SFL LLC, BetConstruct, PicsArt, Synergy, Insider, Simply Technologies. Among our supporters there are AUA, Media Initiatives Center, TMS Burger. Information sponsors are Mediamax, IP marketing and Startup Armenia.