08:07 | 26.05.16 | Նորություններ | exclusive 7297
Հայկական Immersive Education Solutions նախագիծն անցել է Տեխնոլոգիայի եւ գիտության միջոցով համաշխարհային նորարարության (GIST) Tech-I մրցույթի եզրափակիչ փուլ:
Եզրափակիչ անցած մյուս 14 ստարտափների հետ միասին, հայկական ստարտափի հեղինակ Լեւոն Արամյանը կմեկնի Սիլիկոնյան հովիտ՝ հունիսի 23-24-ը մասնակցելու 2016 Գլոբալ ձեռնարկատիրության գագաթաժողովին (Global Entrepreneurship Summit):
Գագաթաժողովի շրջանակում գլոբալ դեմքերի կողմից կանցկացվեն ձեռներեցության ինտենսիվ դասընթացներ: Դրանց կհաջորդի փիչինգը, որի ընթացքում էլ կորոշվի, թե եզրափակիչ անցած որ ստարտափը տուն կվերադառնա նախնական փուլի ֆինանսավորմամբ:
Նշենք, որ մրցույթն անցկացվել է 135 պետությունների ավելի քան 1000 ստարտափների շրջանում, իսկ հայկական ստարտափը միակն է եղել կովկասյան տարածաշրջանից:
ԱՄՆ պետդեպարտամենտի GIST նախաձեռնությունը երիտասարդ նորարարներին հնարավորություն է տալիս զարգացնել տնտեսական եւ զարգացման խնդիրներին առնչվող ստարտափերը:
Itel.am-ն ավելի վաղ պատմել էր Immersive Education Solutions-ի լուծման մասին:
Ընկերությունը մշակում է 360 աստիճանով եռաչափ ուսումնական տեսանյութեր, որոնք աշակերտներին թույլ են տալիս սեփական աչքերով տեսնել այն, ինչ պատմում են նրանց դասագրքերը: Ուսուցողական տեսանյութերը նախատեսված են հատուկ սֆերիկ կինոթատրոններում՝ պլանետարիումներում դիտելու համար:

08:07 | 26.05.16 | News | exclusive 9782
Armenian Immersive Education Solutions project passed the final stage of GIST Tech (Global Innovation through Science and Technology) contest.
The author of the Armenian startup will leave for the Silicon Valley with authors of 14 more startups that passed the final stage: they will take part in Global Entrepreneurship Summit on June 23-24, 2016.
Intensive business courses will be conducted by global business leaders within the summit. These will be followed by pitching, during which it will be decided what startup leaves home with funding for the seed stage.
To recap, the contest was organized within 1000 startups from 135 countries and the Armenian startup was the only one from the Caucasus region.
US State Department GIST initiative allows young innovators to develop startups that are connected with economy and development.
Itel.am had already covered Immersive Education Solutions’s startup previously.
The company is making 360 degree educational videos in 3D, which will allow the students to see with their own eyes what their teacher is telling about. Training videos are designed specifically for viewing in spherical cinemas, planetariums.