10:22 | 25.08.15 | Նորություններ | 5861
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպությունը գործնական քայլեր են կատարում ավագ դպրոցի աշակերտների շրջանում նորարարական մտածելակերպը խրախուսելու եւ ձեռնարկատիրական հմտությունները զարգացնելու նպատակով:
Ամառային ճամբարների ընթացքում «Բիզնես-առաջադրանք» մրցույթի անցկացումը կազմակերպությունների կողմից իրականացվող համատեղ ծրագրի կարեւոր բաղադրիչներից է:
Այս տարվա ամռանը «Բիզնես-առաջադրանք» մրցույթում հաղթող ճանաչված եւ որպես մրցանակ «MTS Smart Start» սմարթֆոններով պարգեւատրված թիմի անդամները հյուրընկալվել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային մասնաշենքում:
«Տարբեր մրցույթների մասնակցությունն ու արձանագրած ձեքբերումները հարաբերական են: Մնայուն եւ ամենակարեւոր հաղթանակն այդ ճանապարհին ստացած գիտելիքներն են: Ոչ ստանդարտ պայմաններում մարքեթինգային տրամաբանված լուծումներ առաջարկելն ու համոզիչ լինելը պահանջում են խորը վերլուծելու ունակություն, մտքի ճկունություն եւ պատկերացումները նախագծի վերածելու հմտություն: Բիզնես-առաջադրանքով դուք հաղթահարեցիք ձեր առջեւ դրված խնդիրը: Ուրախ ենք ձեզ հյուրընկալել նորարարությունների եւ հեռահաղորդակցության առաջատար ընկերությունում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ- գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մրցույթը կազմակերպվել էր ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության (ԱՄՆ ՄԶԳ) ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Ձեռնարկատիրական եւ քաղաքացիական կրթություն» ծրագրի շրջանակում:

10:22 | 25.08.15 | News | 5860
VivaCell-MTS and the “Junior Achievement of Armenia” take hands-on steps to encourage innovative thinking and develop entrepreneurial skills among high school students.
Օrganization of “Business Assignment” contests in the frames of summer camps is an important component of the jointly implemented project.
The members of the team, the winner of this year’s “Business Assignment” contest, were awarded with “MTS Smart Start” smartphones and were hosted at the VivaCell-MTS headquarters. The combination of the experience shared by Armenia’s leading telecommunications operator and the skills gained during the contest will help the teenagers get a clear picture of the marketing solutions necessary in business management practice to achieve best results and be guided with responsibility.
“Participation and achievements in various contests are relative values. The most important is the sustainable knowledge obtained on that road. Finding non-standard solutions which are logical and convincing from the marketing perspective require analytical skills, flexibility of mind and aptitude to turn ideas into projects. You solved the problem you were offered by the business assignment. We are happy to greet you at the company, which is a leader in the sphere of telecommunications,” mentioned VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
To remind, the contest was organized in the frames of the Entrepreneurship and Civic Activism Program financed by the US Agency for International Development (USAID).