17:03 | 08.05.14 | Նորություններ | 4884
«Արվեստների պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամը` ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, մայիսի 7-ից հունիսի 3-ը ներկայացնում է «Ազգային պատկերասրահ» միջազգային երաժշտական 10-րդ փառատոնը, որի գլխավոր գործընկերը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն է:
«Արդեն 10 տարի դասական երաժշտության երկրպագու հանդիսատեսը վայելում է կոմպոզիտորական, կատարողական արվեստի լավագույն նմուշները եւ նորովի է բացահայտում պատկերասրահում ներկայացված գանձերը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հպարտ է լինել այս փառատոնի գլխավոր գործընկերը: Այն նշանակալի երեւույթ է Հայաստանի մշակութային կյանքում», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:03 | 08.05.14 | Новости | 4889
Культурный фонд «Галерея искусств» при содействии министерства культуры Армении с 7 мая по 3 июня проводит 10-й международный музыкальный фестиваль «Национальная галерея». Главным спонсором фестиваля выступает компания ВиваСел-МТС.
«На протяжении десяти лет любители классической музыки наслаждаются композиторским и исполнительным искусством. Компания ВиваСел-МТС гордится тем, что является главным спонсором фестиваля. Фестиваль играет важную роль в культурной жизни Армении», - сказал гендиректор ВиваСел-МТС Ральф Йирикян.