13:14 | 27.12.11 | Նորություններ | 2809
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մոտ ապագայում սեփական ապրանքանիշի ներքո պլանշետներ արտադրելու Google-ի ծրագրերը կարող են բարդացնել ընկերության հարաբերություններն իր գործընկերների հետ: Ice Cream Sandwich օպերացիոն համակարգի հիման վրա աշխատող պլանշետների թողարկումը նախատեսված է 2012-ի առաջին կիսամյակում:
Այսօր այս մասին գրում է 3dnews.ru-ն` վկայակոչելով DigiTimes-ը:
Օրերս Corriere della Sera-ի հետ վերջին հարցազրույցում Google-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Էրիկ Շմիդտը հայտարարել էր, որ Google Nexus պլանշետի առաջին մոդելը կթողարկվի առաջիկա վեց ամիսների ընթացքում:
Աղբյուրներն ենթադրում են, որ Google Nexus-ը համալրված կլինի Android 4.1 օպերացիոն համակարգով, այն դեպքում, երբ Google-ի գործընկերների պլանշետները վաճառքի կհանվեն Android 4.0 օպերացիոն հակամարգով: Դժվար թե մեկի մոտ կասկած առաջանա, թե ում պլանշետն ավելի մեծ հետաքրքրություն կառաջացնի գնորդների մոտ:

13:14 | 27.12.11 | Новости | 2144
Ереван/Медиамакс/. Планы Google начать в ближайшем будущем производство планшета под собственным брендом могут серьезно осложнить взаимоотношения корпорации с партнерами, уже наметившими на первое полугодие 2012 года выпуск планшетов на базе операционной системы Ice Cream Sandwich.
Об этом пишет сегодня 3dnews.ru cо ссылкой на DigiTimes.
В интервью Corriere della Sera председатель совета директоров Google Эрик Шмидт заявил недавно, что первая модель планшета Google Nexus появится в течение шести месяцев.
Источники предполагают, что Google Nexus будет оснащено ОС Android 4.1, в то время как планшеты партнеров Google появятся в продаже с Android 4.0, и вряд ли у кого есть сомнения, чей планшет вызовет больше интереса у покупателей.