15:43 | 28.06.11 | Նորություններ | 6326
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 14-ին Երեւանի Աջափնյակ համայնքում կբացվի “Թումո” ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնը, որը ծառայելու է իբրեւ բաց ստուդիա հայ դեռահասների համար:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են երկրի ղեկավարի մամուլի ծառայությունում,  ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է “Թումո” ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն եւ ծանոթացել ստեղծված պայմաններին ու ծրագրերին:
«Էփիջի Լէբս ԷյԷմ» ընկերության կողմից իրականացվող մեծածավալ շինարարական աշխատանքների արդյունքում կառուցվել է 6 հարկից բաղկացած տեխնոպարկի 1-ին մասնաշենքը, որտեղ իրականացվելու են “Թումո” կենտրոնի ծրագ¬րերը:
Կենտրոնի նպատակն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառման միջոցով իրականացնել կրթական ծրագրեր, երիտասարդությանը համաշխարհային տեխնոլո¬գիա¬կան ձեռքբերումներին ծանոթացնելու համար կազմակերպել եւ անցկացնել դասընթացներ, սեմինարներ եւ այլն:
2012-ից “Թումոն” տեղի եւ արտերկրացի դեռահասների համար կունենա նաեւ ամառային ուսումնական ծրագիր՝ հանդես գալով իբրեւ ամառային ճամբար:

15:43 | 28.06.11 | Новости | 6319
Ереван/Медиамакс/. 14 августа в ереванской общине Ачапняк откроется центр творческих технологий «Тумо», который станет открытой студией для армянских подростков.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе главы государства, президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня центр «Тумо» и ознакомился с его программами.
В результате широкомасштабных строительных работ, выполненных компанией APG Labs Am, построен первый 6-этажный корпус технопарка, где будут реализованы программы центра «Тумо».
Целью центра является реализация образовательных программ посредством использования информационных технологий, а также организация занятий, семинаров и других мероприятий с целью ознакомления подростков с мировыми достижениями в сфере IT.
С 2012 года «Тумо» будет также организовывать летние образовательные программы (летние лагеря) для подростков из Армении и других стран.