16:55 | 01.06.11 | Նորություններ | 4761
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանի կենդանաբանական այգում մեկնարկել է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ նախաձեռնած Համահայական 4-րդ նկարչական մրցույթը:
Մրցույթի նպատակն է բնության պահպանման գործի շուրջ համախմբել երեխաներին:
“Մեր ընկերությունը հպարտությամբ է կանգնում նման կարեւոր նախաձեռնությունների կողքին: Մենք գիտակցում ենք, որ եկել է բնության փրկության համար համախմբվելու ժամանակը, եւ յուրաքանչյուրն այդ քայլը պետք է սկսի իր շրջակա միջավայրից”,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Գործելու է նաեւ մրցույթի պաշտոնական կայքը` www.paintingday.sunchild.org, որտեղ իրենց նկարների առցանց տարբերակները տեղադրելու հնարավորություն կունենան աշխարհի տարբեր ծայրերում ապրող 5-16 տարեկան երեխաները:
Մրցույթը կշարունակվի մինչեւ 2011 թ-ի սեպտեմբերի 1-ը: Մրցույթի արդյունքներն  ամփոփվելու են հոկտեմբերի 14-18-ը կայանալիք “Արեւորդի” բնապահպանական 3-րդ  միջազգային փառատոնի շրջանակներում:

16:55 | 01.06.11 | Новости | 4766
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Ереванском зоопарке стартовал четвертый Всеармянский конкурс рисования, организованный Фондом охраны дикой природы и культурных ценностей и ВиваСелл-МТС.
Цель конкурса - сплотить детей вокруг экологии.
“Наша компания с гордостью поддерживает подобные инициативы. Мы осознаем, что пришло время сплотиться во имя спасения природы, и каждый должен начать со своей личной окружающей среды», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Будет дейстовать также официальный сайт конкурса - www.paintingday.sunchild.org, где дети от 5 до 16 лет, живущие в разных концах мира, будут иметь возможность разместить свои рисунки в режиме онлайн.
Конкурс будет длиться до 1 сентября 2011 года. Результаты конкурса будут подведены в рамках третьего международного экологического фестиваля «Дети солнца», который пройдет 14-18 октября.