12:17 | 30.05.11 | Նորություններ | 6333
Երեւան/Մեդիամաքս/. Telcell վճարային համակարգը հայտարարել է Ճանապարհային ոստիկանության տուգանքները ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով վճարելու ֆունկցիոնալ հավելումների մասին:
Մասնավորապես, ավելացել է տուգանքի վճարման ժամանակ սոցիալական քարտի համարը որպես իդենտիֆիկացում օգտագործելու հնարավորությունը:
Դա հնարավորություն կտա արագացնել վճարման գործընթացը, եւ այժմ այն կտեւի 1 րոպեից ոչ ավելի: Գործողության վերջում վճարողի բջջայինի վրա SMS հաղորդագրություն կգա: Այն վճարողները, որոնք այս կամ այն պատճառով չունեն սոցիալական քարտ, հնարավորություն կունենան ռեկվիզիտները լրացնել վիրտուալ ստեղնաշարի օգնությամբ:
Ճանապարհային ոստիկանության տուգանքները Telcell ինքնասպասարկման տերմինալով վճարելու ծառայությունը գործում է 2009 թ. նոյեմբերից:

Yerevan/Mediamax/. Telcell payment system announced additions to the functions of payment for Traffic Police fines via self-service terminals.
In particular the possibility to pay a fine with the use of the social card number as an identifier is added. This allows speeding up the process of payment and now it takes no more than 1 minute. At the end of the operation, an SMS notification is sent to the payer’s cell phone.
For the convenience of the payers, who do not have a social card for some reason, there is a possibility of making identification with the use of the virtual keyboard.
The Traffic Police fine payment service via Telcell self-service terminals has been in effect since November, 2009.