15:33 | 26.01.11 | Նորություններ | 5399
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունն ակտիվ թեստավորում է IP-հեռուստատեսության ծառայությունը, այսօր ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ ծառայության առեւտրային գործարկումը կկայանա այն բանից հետո, երբ IP-հեռուստատեսության որակը համապատասխանի բարձր չափանիշներին: Նախնական գնահատականներով, նախագծում ներդրումների ծավալը կկազմի շուրջ $1 մլն:
Իգոր Կլիմկոն այսօր պարգեւատրվել է Ֆրիտյոֆ Նանսենի անվան ոսկե մեդալով: Ֆրիտյոֆ Նանսենի անվ. հիմնադրամի նախագահ Ֆելիքս Բախչինյանն ասել է, որ պարգեւը «ԱրմենՏել»-ի ղեկավարին շնորհվում է ակտիվ հասարակական գործունեության համար: Ի պատասխան` Իգոր Կլիմկոն նշել է, որ այդ պարգեւը «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խմբի եւ «ԱրմենՏել» ընկերության ողջ անձնակազմի արժանիքների ճանաչումն է:

Гендиректор компании Игорь Климко
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» активно тестирует услугу IP-телевидения, сказал сегодня гендиректор компании Игорь Климко.
Как сообщает Медиамакс, Игорь Климко сказал, что коммерческий запуск услуги состоится тогда, когда качество IP-телевидения будет соответствовать высоким стандартам качества. По предварительным оценкам, объем инвестиций в проект составит примерно $1 млн.
Игорь Климко был награжден сегодня медалью Фритьофа Нансена. Президент фонда им. Фритьофа Нансена Феликс Бахчинян сказал, что награда вручается главе «АрменТел» за активную общественную деятельность. В ответ Игорь Климко отметил, что данная награда является признанием заслуг всего коллектива компании «АрменТел» и группы компаний «Вымпелком».