15:33 | 25.11.10 | Նորություններ | 5174
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը այսօր հայտարարել է Wi-Fi-ցանցի փորձնական շահագործման մեկնարկի մասին երեւանյան 4 գոտիներում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա ասել է, որ Wi-Fi ցանցը մինչեւ հունվարի վերջը անվճար է լինելու Երեւանի հանրային գրադարանի, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի, Օպերայի եւ բալետի պետական ակադեմիական թատրոնի, ինչպես նաեւ Պետական մանկավարժական համալսարանի հարակից տարածքներում:
Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքերով, Wi-Fi միացման հնարավորություններ պարունակող սարքավորումներ ունեցողները պետք է միայն գտնեն եւ միանան «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ցանցին:
«Հասարակական վայրերում Wi-Fi ծառայություններ տրամադրելով` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը անում է հերթական քայլը բաժանորդներին հարմարավետ եւ որակյալ ծառայությունների մատուցման ուղղությամբ»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա նշել է, որ ընկերությունը դեռեւս վերջնական որոշում չի կայացրել այն մասին, թե ինչ սակագներով է տրամադրվելու այդ ծառայությունը հետագայում` նշելով, որ 2011թ. ընթացքում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը մտադիր է Wi-Fi հասանելիություն ապահովել մայրաքաղաքի բոլոր հանգստի գոտիները:

15:33 | 25.11.10 | Новости | 4028
Ереван/Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» объявил сегодня о запуске в тестовую эксплуатацию сети Wi-Fi в четырех ереванских зонах.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня в Ереване на пресс-конференции сказал гендиректор компании Ральф Йирикян.
Он сказал, что сеть Wi-Fi будет беплатной до конца января на территориях, прилегающих к Ереванской публичной бибиотеке, Армянскому государственному экономическому университету, Государственному академическому театру оперы и балета, а также Государственному педагогическому университету.
По словам Ральфа Йирикяна, для подключения владельцам устройств, поддерживающих Wi-Fi соединение, следует всего лишь найти и подключиться к сети «ВиваСелл-МТС».
«Предоставлением услуги Wi-Fi в общественных местах, «ВиваСелл-МТС» делает очередной шаг по предоставлению удобных и качественных услуг нашим абонентам», - сказал Ральф Йирикян.
Он отметил, что компания пока не приняла окончательного решения о том, по каким тарифам будет предоствляться данная услуга в дальнейшем, отметив, что в течение 2011 года «ВиваСелл-МТС» намерен обеспечить Wi-Fi доступом все столичные зоны отдыха.