12:56 | 30.09.10 | Նորություններ | 5022
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Հայաստան” համահայկական հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնը կկայանա նոյեմբերի 25-ին Լոս Անջելեսում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին այսօր հայտնել է “Հայաստան” համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը:
Նրա խոսքերով, վաղվանից կսկսվի միջոցների հավաքագրման ակտիվ փուլը, որին կարող են մասնակցել նաեւ բջջային բոլոր օպերատորների բաժանորդները` 8000 ուղիղ համարին ուղարկելով իրենց անունը եւ ազգանունը, որից հետո նրանց հաշվից կգանձվի 500 դրամ:
Արա Վարդանյանը հայտնել է, որ այս տարի միջոցները կուղղվեն Արցախում ջրամատակարարման վերականգնմանը (Մարտունի, Հադրութ, Ասկերան, Բերդձոր) եւ Հայաստանում գյուղական տարածքների զարգացմանը:
Ինչպես նշել է Արա Վարդանյանը, այս տարի որպես հեռուստամարաթոնի գլխավոր հովանավոր կրկին հանդես կգա “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերությունը: Նա նշել է, որ արդեն երրորդ տարին է, ինչ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը “Հայաստան” հիմնադրամի գլխավոր հովանավորն է եւ այդ ընթացքում $2,3 մլն է ուղղել միջոցների հավաքագրման կազմակերպմանը:
Այս տարի Մոսկվայում կրկին տեղի կունենա բարեգործական ընթրիք, որին կմասնակցեն Հայաստանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահները: Նախորդ տարի “Հայաստան” հիմնադրամի հեռուստամարաթոնի արդյունքներով հավաքվել էր $15 մլն 870 հազար:

12:56 | 30.09.10 | News | 4962
Mediamax reports that Executive Director of All-Armenian “Hayastan” Fund Ara Vardanyan informed on this at a news conference today.
According to him, tomorrow the active period of fundraising will begin. Subscribers of mobile connection operators will also have the chance to participate in it by sending their name and surname to direct number 8000, after which 500 AMD will be withdrawn from their account.
Ara Vardanyan informed that this year the means will be spent for restoration of water supply in Artsakh (Martuni, Hadrut, Askeran, Berdzor) and development of rural areas in Armenia.
Ara Vardanyan noted that “VivaCell-MTS” is the general sponsor of the telethon again. He stressed that for already the third year in a raw “VivaCell-MTS” has been the general sponsor of “Hayastan” Fund and in this period it has transferred USD 2.3mln for organizing fundraising.
This year the charitable dinner will again take place in Moscow. It will be attended by Presidents of Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic. Last year, following the results of “Hayastan” Fund Telethon, the fundraising made USD 15mln 870 thousand.