16:38 | 01.03.10 | Նորություններ | 4272
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է ֆիզիկական անձանց համար “Շիրակ”, “Լոռի”, “Սյունիք”, “Տավուշ” եւ “Վայոց Ձոր” կանխավճարային մարզային սակագնային փաթեթների գործարկման մասին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, սակագնային պլանները թույլ են տալիս Beeline բջջային ցանցում կատարել ելքային զանգեր 9 դրամով` անկախ խոսակցության տեւողությունից: Վճարը գանձվում է միայն հաջողված զանգի դիմաց:
“Մայրաքաղաքից առավել հեռու գտնվող մարզերի բնակիչները ստանում են աննախադեպ հնարավորություն. շփվել Beeline ցանցում եւ չմտածել խոսակցության տեւողության մասին: Հաճախորդը վճարում է ընդամենը 9 դրամ ելքային զանգի դիմաց, իսկ որքան նա կխոսի` 1 րոպե, թե 1 ժամ, նշանակություն չունի”,- նշել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Իր մարզում գտնվող մարզային սակագնային պլանի բաժանորդի համար դեպի Beeline ցանցի այլ հեռախոսահամարներ ելքային զանգի արժեքը 9 դրամ է: Խոսակցության տեւողությունը տարիֆիկացվում է` ելնելով 0 դրամ/րոպե հաշվարկից: Եթե բաժանորդը գտնվում է իր մարզից դուրս, ապա Beeline ցանցում ելքային զանգի մեկ րոպեի արժեքը 19 դրամ է:
Մարզային սակագնային պլանի բաժանորդների համար դեպի ֆիքսված եւ այլ բջջային ցանցեր զանգի մեկ րոպեի արժեքը 39 դրամ է: Beeline ցանցի ներսում ելքային մեկ SMS հաղորդագրության արժեքն 9 դրամ է, իսկ դեպի այլ, այդ թվում` միջազգային օպերատորների ցանցեր` 20 դրամ: Բջջային ինտերնետի սակագինը 29 դրամ է` փոխանցված/ստացված տվյալների յուրաքանչյուր 1 ՄԲ դիմաց:
Մարզային սակագնային փաթեթի SIM-քարտ կարելի է ձեռք բերել տվյալ մարզի Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներից ` 400 դրամով, ընդ որում, այդ գումարն ամբողջությամբ մուտքագրվում է բաժանորդի հաշվին: Դեպի մարզային սակագնային պլաններ Beeline այլ սակագնային պլաններից անցման արժեքը 300 դրամ է: Մարզային սակագնային պլանների միջեւ անցումները փակ են:

16:38 | 01.03.10 | News | 3096
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline brand) announced the launch of prepaid regional tariff plans for individuals today: “Vayots Dzor”, “Lori”, “Syunik”, “Tavush” and “Shirak”.
Mediamax was informed in the press service of the company that the tariff plans allow making calls inside Beeline network for 9 AMD irrespective of the duration of the call. The fee is collected only for successfully made calls.
“Residents of regions, which are in longer distance from the capital, gain an unprecedented opportunity to communicate in Beeline network without thinking about the duration of the call. The customer pays only 9 AMD for an outgoing call and there is no difference in the duration of the call: a minute or an hour”, “ArmenTel” CJSC General Director Igor Klimko stated.
For a subscriber of the regional plan, who is in the “home” region, the cost of an outgoing call inside “Beeline” networks makes 9 AMD. The duration of the call is tariffed basing on 0 AMD per minute principle. If the subscriber is outside the “home” region, the cost of calls inside Beeline network is tariffed basing on 19 AMD per minute principle.
Cost of one minute of an outgoing call for subscribers of regional tariff plans to numbers of landline network and to numbers of other mobile connection operators makes 39 AMD. Inside Beeline network, SMS messages can be sent for 9 AMD, and to all other networks – for 20 AMD. The tariff for mobile internet in regional tariff plans makes 29 AMD per 1MB.
A SIM card of the particular regional tariff plan can be purchased in sales and customer service offices of Beeline in the corresponding region for 400 AMD, at that the entire sum is transferred to the account of the subscriber. The cost of transition from other tariff plans of Beeline to the regional tariff plan makes 300 AMD. No transitions between regional tariffs plans allowed.