13:45 | 10.06.09 | Նորություններ | 6065
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, այսօր Երեւանում ներկայացնելով հեռախոսային բանկային համակարգը` “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան”-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիմ Սլեյթերը տեղեկացրել է, որ այդ ծառայությունը բանկի հաճախորդներին թույլ է տալիս կատարել ցանկացած անկանխիկ բանկային գործառնություններ` զանգահարելով 515 000 համարին:
Թիմ Սլեյթերն ընդգծել է, որ բոլոր գործարքների անվտանգությունը երաշխավորվում է հաճախորդների վավերականացման եւ անվտանգության համապարփակ ընթացակարգերի շնորհիվ, որոնք մշակվել են հատուկ հեռախոսային բանկային ծառայությունների համար:
Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենը հայտնել է, որ հեռախոսային բանկային ծառայություններից օգտվելու համար հաճախորդը բանկի հետ պետք է համապատըասխան պայմանագիր կնքի` հավելելով, որ այդ ծառայությունից արդեն օգտվում են 6700 հաճախորդներ: “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան”-ի հաճախորդների ընդհանուր թիվը, Թիմ Սլեյթերի խոսքերով, կազմում է շուրջ 45 հազար:
Բանկի ղեկավարը տեղեկացրել է նաեւ, որ այս տարվա հուլիսին “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան”-ը ներդնելու է նաեւ ինտերնետային բանկային ծառայություններ:

13:45 | 10.06.09 | Новости | 4735
Как сообщает Медиамакс, представляя сегодня в Ереване систему телефонного банкинга, генеральный исполнительный директор “Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения” Тим Слейтер сообщил, что данная услуга позволяет клиентам банка производить любые безналичные банковские операции, позвонив по номеру 515 000.
Тим Слейтер подчеркнул, что безопасность всех сделок гарантируется всеобъемлющими идентификационными процедурами, разработанными специально для телефонных банковских услуг.
Генеральный исполнительный директор банка сообщил, что для пользования телефонными банковскими услугами клиент должен заключить с банком соответствующий договор, добавив, что данной услугой уже пользуются 6700 клиентов банка. Общее число клиентов “Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения”, по словам Тима Слейтера, составляет около 45 тыс.
Руководитель банка сообщил также, что в июле текущего года “Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения” внедрит также услуги интернет-банкинга.