13:45 | 10.06.09 | Նորություններ | 6065
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, այսօր Երեւանում ներկայացնելով հեռախոսային բանկային համակարգը` “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան”-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիմ Սլեյթերը տեղեկացրել է, որ այդ ծառայությունը բանկի հաճախորդներին թույլ է տալիս կատարել ցանկացած անկանխիկ բանկային գործառնություններ` զանգահարելով 515 000 համարին:
Թիմ Սլեյթերն ընդգծել է, որ բոլոր գործարքների անվտանգությունը երաշխավորվում է հաճախորդների վավերականացման եւ անվտանգության համապարփակ ընթացակարգերի շնորհիվ, որոնք մշակվել են հատուկ հեռախոսային բանկային ծառայությունների համար:
Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենը հայտնել է, որ հեռախոսային բանկային ծառայություններից օգտվելու համար հաճախորդը բանկի հետ պետք է համապատըասխան պայմանագիր կնքի` հավելելով, որ այդ ծառայությունից արդեն օգտվում են 6700 հաճախորդներ: “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան”-ի հաճախորդների ընդհանուր թիվը, Թիմ Սլեյթերի խոսքերով, կազմում է շուրջ 45 հազար:
Բանկի ղեկավարը տեղեկացրել է նաեւ, որ այս տարվա հուլիսին “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան”-ը ներդնելու է նաեւ ինտերնետային բանկային ծառայություններ:

13:45 | 10.06.09 | News | 4399
Mediamax reports that, presenting the system of telephone banking in Yerevan today, Chief Executive Officer of “HSBC Bank Armenia” Tim Slater informed that the given service allows customers of the bank realizing any cashless bank transactions by calling 515 000.
Tim Slater stressed that security of all transactions is ensured thanks to the rigorous identification and security procedures, developed for telephone banking.
Chief Executive Officer of the bank informed that in order to use the telephone banking services, the customer should sign the corresponding agreement with the bank, adding that the given service is already used by 6700 customers of the bank. The total number of “HSBC Bank Armenia”, according to Tim Slater, makes about 45 thousands.
Head of the bank also informed that in July, 2009, “HSBC Bank Armenia” will also implement the service of internet banking.