15:26 | 23.04.09 | Նորություններ | 5275
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունն այսօր հաստատել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների /ՏՏ/ ոլորտի զարգացման պետական աջակցության 2009թ. ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, կառավարության նիստում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը հայտնել է, որ կառավարությունը նախատեսում է ՏՏ ոլորտի զարգացմանը հատկացնել 250 մլն դրամ Համաշխարհային բանկի վարկային ծրագրի միջոցներից:
Նրա խոսքերով, 62,2 մլն դրամն ուղղվելու է Miсrosoft Armenia ընկերությանը` պետական կառավարման մարմինների համար արտոնագրված ծրագրեր ձեռք բերելու նպատակով: Պետական աջակցության ծրագրի շրջանակներում կառավարությունը հատկացնելու է 10 մլն դրամ` ՏՏ ոլորտի հետազոտության, վերլուծության, ցուցանիշների եւ ձեռնարկությունների մասին ձեռնարկի հրատարակման համար, ասել է էկոնոմիկայի նախարարը:
Ներսես Երիցյանն ասել է, որ Հայաստանը շարունակելու է մասնակցել ՏՏ ցուցահանդեսների եւ ֆորումների, ինչպես նաեւ` կազմակերպել դրանք:

15:26 | 23.04.09 | News | 4689
Yerevan /Mediamax/. Armenian government approved a state support program today for development of information technologies (IT) sphere for year 2009.
As Armenian Minister of Economy Nerses Yeritsyan stated at the session of the government today, they plan to allocate 250mln AMD from the means of the World Bank credit program on development of IT sphere.
According to him, 62.2mln AMD will be transferred to the account of Microsoft Armenia Company, aiming at acquiring licensed programs for state administration bodies. Within the framework of the state support program, the government will allocate 10mln AMD on publishing a manual on researching, analyzing, on indices and enterprises of IT sphere, Minister of Economy stated.
Nerses Yeritsyan stated that Armenia will continue participating in IT exhibitions and forums and organizing those.