15:26 | 23.04.09 | Նորություններ | 5275
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունն այսօր հաստատել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների /ՏՏ/ ոլորտի զարգացման պետական աջակցության 2009թ. ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, կառավարության նիստում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը հայտնել է, որ կառավարությունը նախատեսում է ՏՏ ոլորտի զարգացմանը հատկացնել 250 մլն դրամ Համաշխարհային բանկի վարկային ծրագրի միջոցներից:
Նրա խոսքերով, 62,2 մլն դրամն ուղղվելու է Miсrosoft Armenia ընկերությանը` պետական կառավարման մարմինների համար արտոնագրված ծրագրեր ձեռք բերելու նպատակով: Պետական աջակցության ծրագրի շրջանակներում կառավարությունը հատկացնելու է 10 մլն դրամ` ՏՏ ոլորտի հետազոտության, վերլուծության, ցուցանիշների եւ ձեռնարկությունների մասին ձեռնարկի հրատարակման համար, ասել է էկոնոմիկայի նախարարը:
Ներսես Երիցյանն ասել է, որ Հայաստանը շարունակելու է մասնակցել ՏՏ ցուցահանդեսների եւ ֆորումների, ինչպես նաեւ` կազմակերպել դրանք:

15:26 | 23.04.09 | Новости | 5268
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении утвердило сегодня программу государственной поддержки развитию сферы информационных технологий (IT) на 2009 год.
Как сообщил на заседании правительства министр экономики Армении Нерсес Ерицян, на развитие сферы IT правительство планирует выделить 250 млн. драмов из средств кредитной программы Всемирного банка.
По его словам, 62,2 млн. драмов будут перечислены на счет компании Miсrosoft Armenia с целью приобретения лицензионных программ для органов государственного управления. В рамках программы государственной поддержки правительство выделит 10 млн. драмов на  издание пособия по исследованию, анализу, показателях и предприятиях IT-сферы, сказал министр экономики.
Нерсес Ерицян сказал, что Армения продолжит участвовать в IT-выставках и форумах и организовывать их.