12:27 | 03.11.21 | Նորություններ | 27767
15 տարի առաջ այս օրը, 2006թ. նոյեմբերի 3-ին «Բիլայն» ապրանքանիշի ներքո հանդես եկող ռուսական «Վիմպելկոմ» բջջային օպերատորը հայտնեց, որ համաձայնության է եկել հունական OTE-ի հետ 341,9 միլիոն եվրոյով «ԱրմենՏել» ընկերության բաժնետոմսերի 90% գնելու, ինչպես նաեւ ընկերության 40 միլիոն եվրոյի հասնող պարտքերն ու պարտավորությունները ստանձնելու մասին:
Մեկնաբանելով գործարքը, «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Իզոսիմովն ասել էր, որ «տնօրինելով Հայաստանի բջջային կապի շուկայի մոտ 40%-ը, «ԱրմենՏել» ընկերությունը բավականին ուժեղ դիրքեր ունի, եւ մենք մտադիր ենք էլ ավելի ամրապնդել դրանք»:
«Վիմպելկոմը» Հայաստանում աշխատեց 14 տարի՝ 2020 թվականին հոկտեմբերին բիզնեսը վաճառելով հայաստանյան «ԹԻՄ» ընկերությանը:

12:27 | 03.11.21 | Новости | 25992
15 лет назад, 3 ноября 2006 года, российский оператор «ВымпелКом», выступающий под брендом «Билайн», сообщил, что достиг соглашения о приобретении у греческой OTE 90 % акций армянской телекоммуникационной компании «АрменТел» за 341,9 млн евро, а также о принятии долгов в 40 млн евро.
Комментируя тогда подписание договора, генеральный директор ОАО «ВымпелКом» Александр Изосимов заявил, что «занимая около 40% рынка сотовой связи Армении, компания «АрменТел» имеет достаточно сильные позиции, которые мы планируем еще более упрочить».
«ВымпелКом» проработал в Армении 14 лет - в октябре 2020 года бизнес был продан армянской компании «Тим».