12:23 | 17.10.20 | Նորություններ | 59216
Հայաստանում Beeline-ը նույնպես միացել է աշխարհի հայության կողմից իրականացվող դրամահավաքին եւ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին փոխանցել է 100 մլն դրամ:
Նշենք, որ մինչ այդ ընկերությունը հնարավորություն է տվել Արցախից եկած մեր հայրենակիցներին 1 ամիս անվճար օգտվել «BeeFree 1900» փաթեթից եւ իջեցրել է ռոումինգի արժեքն Արցախում մինչեւ 5 դրամ։
«Պատերազմի առաջին իսկ օրվանից մենք՝ որպես կապի օպերատոր եւ որպես հայաստանցիներ, փորձում ենք մաքսիմալ օգտակար լինենք մեր երկրին: Ես գիտեմ, որ առանձին աշխատակիցներ եւ ստորաբաժանումներ բազմաթիվ հեռախոսներ եւ շարժական լիցքավորիչներ են ուղարկել Արցախ, այլ անհրաժեշտ իրեր եւ իհարկե նշանակալի գումար: Որպես կապի օպերատոր մենք լարված աշխատում ենք, որ այս դժվարին պահին հնարավորինս որակյալ կապ ապահովենք բոլորի համար: Սակայն իհարկե ֆինանսական աջակցությունն էլ պարտադիր է այս պայմաններում», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Բացի այդ, ռազմական դրության հայտարարումից հետո, Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության հետ ծրագրի շրջանակում, նախարարության կողմից տրամադրած վկայականների հիման վրա՝ հեռավար կրթություն ստացող աշակերտները կկարողանան օգտվել մատչելի ֆիքսված եւ շարժական ինտերնետի սակագներից՝ առաջին ամիսն անվճար:
Անվճար տրամադրվող փաթեթի եւ այլ միջոցառումների մասին մանրամասն տեղեկություններ կարող եք գտնել www.beeline.am կայքում:

12:23 | 17.10.20 | News | 59198
Beeline Armenia has joined the fundraiser run by Armenians around the world and transferred AMD 100 million to Hayastan All Armenian Fund.
Before that, the company enabled Armenians in Artsakh to use BeeFree 1900 package for free for one month and reduced the cost of roaming in Artsakh to AMD 5.
“From the very first day of the war, we, as a communication operator and as Armenians, try to be as useful as possible to our country. I know that some employees and departments sent a lot of phones and mobile chargers to Artsakh, other necessary items and, of course, a considerable amount of money. As a communication operator, we work hard to provide the highest quality communication possible for everyone in this difficult time. Of course, financial support is also mandatory in these conditions,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
In addition, after the declaration of martial law, under the joint program with the Ministry of Education, Science, Culture and Sports, Beeline has enabled distance-learning students to use affordable fixed and mobile internet tariffs free of charge for the first month.