15:17 | 25.07.19 | Նորություններ | 9413
Հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ը Հայաստանում տեղի կունենա չորրորդ ամենամյա վրանային «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ը, որն այս տարի Սեւանի ափին կմիավորի ավելի քան 1000 ձեռներեցների Հայաստանից ու ամբողջ աշխարհից։
Հայաստան են հրավիրվել 100-ից ավելի մենթորներ եւ հաջողակ ձեռներեցներ, վենչուրային եւ հրեշտակ ներդրողներ, որոնք 7 օրերի ընթացքում իրենց փորձով կկիսվեն մասնակից ստարտափների հետ, կօգնեն բացահայտել արագ զարգացման գաղտնիքներն ու միջազգային շուկաներ դուրս գալու լավագույն ճանապարհները:
Սամմիթի մասնակիցներն ու այցելուները նաեւ բացառիկ հնարավորություն կունենան լսելու դասախոսություններ եւ անհատական հանդիպումներ ունենալ ոլորտի պրոֆեսիոնալների հետ։
«Այս տարի առաջին անգամ «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ն իր բոլոր 7 օրերի ընթացքում բաց կլինի հանրության համար` հնարավորություն տալով այցելել սամմիթ մեկ օրով` անկախ նրանից` այցելուն ստարտափի հիմնադիր է, թե ոչ: Բազմաթիվ գործարարների, տարբեր ոլորտների ղեկավարների, մարքեթինգի, վաճառքի, HR, ֆինանսական, բանկային եւ այլ ոլորտների մասնագետների համար սա աննախադեպ հնարավորություն է ներկա գտնվելու դասախոսությունների, հանդիպելու տեղացի եւ արտասահմանյան ներդրողների, ծանոթանալու ամենաարագ աճող ՏՏ ոլորտին հենց ներսից, ձեռք բերելու նոր բիզնես կապեր»,- նշել է «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ի տնօրեն Վահագն Ռափյանը:
Այս տարի «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ին մասնակցող ստարտափները մրցելու են 100,000 ԱՄՆ դոլար մրցանակային ֆոնդի համար, ինչպես նաեւ լինելու է 100,000 ԱՄՆ դոլար երաշխավորված ներդրումային ֆոնդ, որը կներդրվի 2-3 ստարտափներում։ Նախատեսվում է ձեռք բերել ավելի քան 1,000,000 ԱՄՆ դոլարի ներդրումային համաձայնություն։
Հիշեցնենք, որ վրանային առաջին ստարտափ հավաքը կազմակերպվել էր 2016թ․-ին: Այն արդեն անցկացվել է աշխարհի տարբեր երկրներում եւ շարունակում է արագ ընդլայնվել դեպի նոր տարածաշրջաններ։ Մինչ այս պահը սամմիթին մասնակցել են ավելի քան 450 ստարտափներ եւ 15,000 այցելուներ։ Սամմիթի շրջանակներում ստարտափներին տրամադրվել է ավելի քան 200,000 ԱՄՆ դոլարի ֆինանսավորում եւ կատարվել է շուրջ 2,000,000 ԱՄՆ դոլարի ներդրում։
«Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու եւ մասնակցության պայմաններին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել սամմիթի պաշտոնական կայքէջ:

From July 28th to August 3rd, the fourth annual "Sevan Startup Summit" will be held in Armenia, this year it will unite more than 1,000 entrepreneurs from Armenia and the whole world.
More than 100 mentors and successful entrepreneurs, venture and angel investors have been invited to Armenia, who will share their experiences with participating startups for over 7 days to help identify the fast development secrets and best ways to enter international markets. The participants of the Summit and visitors will have a unique opportunity to listen to lectures and personal meetings with industry professionals.
“For the first time this year " Sevan Startup Summit " will be open for the public during all seven days, enabling the visitors to attend the Summit for a day whether or not they are startupers. This is an unprecedented opportunity for many entrepreneurs, leaders of different industries, professionals of marketing, sales, HR, financial, banking and other sectors to meet with the lecturers, local and foreign investors, to get acquainted with the fastest growing IT industry from within, to get new business contacts" says Vahagn Rapyan, Director of Sevan Startup Summit.
This year, startups participating in Sevan Startup Summit will compete for a $ 100,000 prize fund and will also have a $ 100,000 guaranteed investment fund, which will be invested in 2-3 startups. It is expected to acquire an investment agreement of more than $ 1,000,000.
"Sevan Startup Summit" is a camp based startup assembly that unites beginner entrepreneurs, investors and other IT ecosystem representatives, creating an unprecedented informal environment for education, business connections and investment transactions.
By the way, the first start-up camp assembly was organized in 2016. It has been held in different countries around the world and continues to expand rapidly into new regions. To date, more than 450 startups and 15,000 visitors have taken part in the Summit. Within the framework of the Summit, the startups were provided with more than $ 200,000 worth of funding and a $ 2,000,000 investment was made.
For more information about "Sevan Startup Summit" and for terms of participation you can visit the official website of the Summit.