11:06 | 07.11.18 | Նորություններ | 14051
Ընկերությունում նշել են, որ լինելով ՎԵՈՆ խմբի մի մաս, Հայաստանում Beeline-ը որդեգրել է խմբի ընդհանուր մոտեցումը եւ իր ջանքերն ուղղում է թվային կրթության ծրագրերի եւ ստարտափների կայացման նախագծերի աջակցմանը։ «Թո՛ղ քո հետքը» ռազմավարության շրջանակում ընկերությունը բացել է Beeline Ստարտափ Ինկուբատորը, որտեղ սկսնակ ստարտափները՝ մենթորների օգնությամբ իրենց գաղափարները զարգացնում են մինչեւ կստանան լիարժեք պրոդուկտ, որը ներկայացնում են պոտենցիալ ներդրողներին։
Երիտասարդ ՏՏ մասնագետների համար Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնի հետ համատեղ կազմակերպվել է հաքաթոն, որի ընթացքում արդիական Big Data թեմայի շուրջ մշակվել են նորարար լուծումներ, եւ լավագույն թիմերը ստացել են պարգեւատրումներ։ Տարվա Ամենավառ նախագծերից մեկը, որին աջակցել է Beeline-ը, դարձել է հերթական «Սեւան ստարտափ սամմիթ-2017»-ը, որին մասնակցել են ստարտափներ ստեղծած շուրջ 1000 մասնակիցներ, ներդրողներ եւ ոլորտի ներկայացուցիչներ։
Դպրոցականների համար Վորլդ Վիժըն Հայաստանի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ միասին անցկացվել են կրթական դասընթացներ, որոնց ընթացքում մարզերի դպրոցականները սովորել են համացանցի անվտանգ օգտագործման կանոնները եւ նկարահանել իրենց մարզերի խնդիրները՝ առաջարկելով լուծումներ։
«Հետեւելով ՎԵՈՆ խմբի մոտեցմանը, մենք էլ նախընտրում ենք երիտասարդներին գիտելիքներ տրամադրել, որպեսզի նրանք կարողանան այդ գիտելիքների օգնությամբ իրենց իսկ ձեռքերով սեփական կյանքը դարձնել ավելի լավը։ Մեր ընկերությունը մեծ փորձ ունի հեռահաղորդակցության եւ ՏՏ ոլորտներում, եւ մենք վստահ ենք, որ կարող ենք կիսվել այդ փորձառությամբ երիտասարդների հետ ու աջակցել Հայաստանում այս հեռանկարային ոլորտի զարգացմանը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Beeline-ի 2017 թ․ կորպորատիվ պատասխանատվության այս եւ այլ նախագծերի մասին մանրամասն կարելի է տեղեկանալ այստեղ:

11:06 | 07.11.18 | News | 12059
In the framework of “Leave Your Mark” strategy, the company opened Beeline Startup Incubator, where startups in the early stage of development work on their ideas with mentors to get a final product, which they pitch to potential investors.
The company organized a hackathon for young IT specialists in cooperation with Microsoft Innovation Center. The contestants developed innovative Big Data solutions, and the best teams were awarded prizes. One of the most notable events assisted by Beeline was Sevan Startup Summit 2017, which hosted around 1000 participants, investors, and representatives of IT industry.
Beeline also supported the courses for school students, organized by World Vision Armenia and Child Development Foundation. The courses taught children in marzes how to use internet safely and make videos about the issues in their marzes in order to find solutions.
“We are committed to VEON Group’s approach, which is why we provide knowledge to young people so that they can improve their lives on their own. Our company has vast experience in telecom and IT, and we are certain we can share that experience with young people and contribute to development of this promising sector in Armenia,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.