11:06 | 07.11.18 | Նորություններ | 14051
Ընկերությունում նշել են, որ լինելով ՎԵՈՆ խմբի մի մաս, Հայաստանում Beeline-ը որդեգրել է խմբի ընդհանուր մոտեցումը եւ իր ջանքերն ուղղում է թվային կրթության ծրագրերի եւ ստարտափների կայացման նախագծերի աջակցմանը։ «Թո՛ղ քո հետքը» ռազմավարության շրջանակում ընկերությունը բացել է Beeline Ստարտափ Ինկուբատորը, որտեղ սկսնակ ստարտափները՝ մենթորների օգնությամբ իրենց գաղափարները զարգացնում են մինչեւ կստանան լիարժեք պրոդուկտ, որը ներկայացնում են պոտենցիալ ներդրողներին։
Երիտասարդ ՏՏ մասնագետների համար Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնի հետ համատեղ կազմակերպվել է հաքաթոն, որի ընթացքում արդիական Big Data թեմայի շուրջ մշակվել են նորարար լուծումներ, եւ լավագույն թիմերը ստացել են պարգեւատրումներ։ Տարվա Ամենավառ նախագծերից մեկը, որին աջակցել է Beeline-ը, դարձել է հերթական «Սեւան ստարտափ սամմիթ-2017»-ը, որին մասնակցել են ստարտափներ ստեղծած շուրջ 1000 մասնակիցներ, ներդրողներ եւ ոլորտի ներկայացուցիչներ։
Դպրոցականների համար Վորլդ Վիժըն Հայաստանի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ միասին անցկացվել են կրթական դասընթացներ, որոնց ընթացքում մարզերի դպրոցականները սովորել են համացանցի անվտանգ օգտագործման կանոնները եւ նկարահանել իրենց մարզերի խնդիրները՝ առաջարկելով լուծումներ։
«Հետեւելով ՎԵՈՆ խմբի մոտեցմանը, մենք էլ նախընտրում ենք երիտասարդներին գիտելիքներ տրամադրել, որպեսզի նրանք կարողանան այդ գիտելիքների օգնությամբ իրենց իսկ ձեռքերով սեփական կյանքը դարձնել ավելի լավը։ Մեր ընկերությունը մեծ փորձ ունի հեռահաղորդակցության եւ ՏՏ ոլորտներում, եւ մենք վստահ ենք, որ կարող ենք կիսվել այդ փորձառությամբ երիտասարդների հետ ու աջակցել Հայաստանում այս հեռանկարային ոլորտի զարգացմանը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Beeline-ի 2017 թ․ կորպորատիվ պատասխանատվության այս եւ այլ նախագծերի մասին մանրամասն կարելի է տեղեկանալ այստեղ:

11:06 | 07.11.18 | Новости | 14015
В рамках стратегии «Оставь свой след» компания открыла Beeline Startup Incubator, где при помощи менторов начинающие авторы стартапов развивают свои идеи до получения полноценного продукта, которые они представляют потенциальным инвесторам.
Совместно с Инновационным центром Майкрософт был организован хакатон для молодых IT-специалистов, на котором были разработаны инновационные решения по актуальной теме Big Data, а лучшие команды получили награды. Одним из ярких проектов года, осуществленных при поддержке Beeline, стал очередной «Севан Стартап Саммит 2017», в котором приняли участие инвесторы и около1000 стартап-специалистов.
Совместно с Ворлд Вижн Армения и Фондом детского развития были проведены образовательные курсы для школьников, на которых ученики из областей изучили правила безопасного пользования интернетом и представили проблемы своих марзов, предложив решения.
«Следуя подходам группы ВЕОН, мы предпочитаем предоставить знания молодым людям, чтобы с их помощью они смогли сделать свою жизнь лучше. У нашей компании большой опыт в сферах телекоммуникаций и ИТ. И мы уверены, что можем поделиться этим опытом с молодежью и содействовать развитию этой перспективной сферы в Армении»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.