15:46 | 13.06.18 | Նորություններ | 15594
Ընկերությունը սամմիթին աջակցություն կցուցաբերի «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակում՝ այդ թվում մասնակիցներին տրամադրելով ինտերնետ հասանելիություն։
Այս տարի սամմիթը կանցկացվի հուլիսի 22-29-ը, եւ այդ ընթացքում դրան կմասնակցի շուրջ 1000 ձեռներեց ամբողջ աշխարհից, այդ թվում 120 ստարտափ թիմեր, ներդրողներ, վենչուրային ֆոնդերի ներկայացուցիչներ, մենթորներ, բիզնես փորձագետներ եւ ոլորտի ներկայացուցիչներ։
«Beeline-ն ակտիվորեն մասնակցում է Հայաստանում ստարտափ միջավայրի զարգացմանը։ Այդ նպատակով մենք գործարկել ենք մեր սեփական ստարտափ ինկուբատորը։ Իսկ այս համաժողովը դիտարկում ենք որպես Հայաստանում սկսնակ ստարտափներին շոշափելի աջակցություն տրամադրելու հիանալի հնարավորություն։ Հուսով եմ, յուրաքանչյուր ստարտափ, ներդրող եւ առ հասարակ մասնակից կիրականացնի այն բոլոր նպատակները, որոնց համար գալիս է «Սեւան Ստարտափ Սամմիթին»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Այս տարի սամմիթը դուրս է եկել միջազգային հարթակ՝ որպես «Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթ», եւ անցկացվել ԱՄԷ-ում եւ Հնդկաստանում։ Առաջիկա սամմիթը Սեւանի ափին կդառնա եզրափակիչ միջոցառումը, որի ժամանակ կամփոփվեն ԱՄԷ-ի եւ Հնդկաստանի համաժողովների արդյունքները։
Ծրագրի ներդրումային ֆոնդը 100 000 դոլար է, որը կտրվի ծրագրի մասնակից մեկ կամ երկու ստարտափի, մրցանակային ֆոնդը կկազմի $50 հազ.։
«Մեր գլխավոր նպատակներից մեկը համագործակցության հարթակ ստեղծելն է բոլոր գործարարների եւ առաջատար ընկերությունների միջեւ, եւ շատ ուրախ ենք, որ այս տարի եւս կհամագործակցենք Beeline-ի հետ։ Շարունակական աջակցությունը մեր ծրագրի իրականացմանը փաստում է այն, որ Beeline-ը ցանկանում է Հայաստանում խրախուսել նորարարական գաղափարների կայացումը, որն էլ իր հերթին մեր երկիրն ավելի գրավիչ կդարձնի ներդնողների համար»,- նշել է «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ի տնօրեն Վահագն Ռափյանը։

15:46 | 13.06.18 | Новости | 15874
Beeline стал главным партнером Sevan Startup Summit 2018. В рамках партнерства с фондом «Startup Armenia» компания окажет поддержку саммиту, в том числе, предоставив интернет-доступ всем его участникам.
Sevan Startup Summit традиционно проходит на берегу озера Севан. В формате палаточного лагеря участники саммита представят инвесторам свои стартапы, примут участие в многочисленных обучающих сессиях по развитию проектов. Саммит направлен на создание новых путей сотрудничества между стартапами и инвесторами.
В этом году мероприятие пройдет с 22 по 29 июля, и в течение этой недели в нем примут участие около 1000 предпринимателей со всего мира: 120 стартапов, а также инвесторы, представители венчурных фондов, наставники и менторы, бизнес-эксперты и представители отрасли.
«Beeline очень активно участвует в развитии стартап-экосистемы в Армении. С этой целью мы запустили собственный стартап-инкубатор, а этот форум мы рассматриваем как еще одну прекрасную возможность оказать осязаемую поддержку начинающим стартапам в Армении. Надеюсь, каждый стартап, каждый инвестор и вообще каждый участник выполнит программу-максимум, с которой придет на Sevan Startup Summit», – сказал Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В 2018 году саммит вышел на международную уровень и под брендом Seaside Startup Summit прошел в Объединенных Арабских Эмиратах и Индии. Предстоящий саммит на берегу Севана станет заключительным мероприятием, которое обобщит итоги саммитов в ОАЭ и Индии.
Инвестиционный фонд проекта составляет $100 000 – эти средства будут предоставлены одному или двум стартапам. Призовой фонд саммита в 2018 году составляет $50 000.
«Одной из наших главных целей является создание платформы для сотрудничества между бизнес-предприятиями и стартап-сообществом, и мы очень рады, что в этом году вновь будем сотрудничать с Beeline. Непрерывная поддержка нашей программы свидетельствует о том, что Beeline хочет продвигать инновационные идеи в Армении, что, в свою очередь, сделает страну более привлекательной для инвесторов», - сказал Ваагн Рапян, директор Sevan Startup Summit.