12:34 | 10.05.16 | Նորություններ | 5594
Ucom ընկերության եւ Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) համատեղ «Լույս հայի աչքերին» ծրագրի շրջանակներում ավելի քան 2500 հոգի ստացել է անվճար ակնաբուժական ծառայություն:
Ինչպես հայտնել են Ucom-ում, Արարատի մարզի Մասիսի եւ Արտաշատի շրջաններում տեսողության ստուգում է անցել ավելի քան 2500 հոգի:
«Որպես ընկերություն եւ որպես հայ մարդ՝ մենք միշտ պատրաստ ենք աջակից լինել նման կարեւոր գործին: Կարծում եմ՝ սա ազգանվեր գործ է: Սա շատ լուսավոր նախագիծ է, որ ներշնչում է հույս ու հավատ: Այս նախագիծն ունի ճիշտ անվանում՝ «Լույս հայի աչքերին»: Սակայն սա դեռ սկիզբն է, դեռ առջեւում են եւս մի քանի մարզեր, դեռ բազմաթիվ մարդիկ կվերգտնեն իրենց աչքի լույսը»,- ասել է Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Արարատի մարզում աշխատանքները կշարունակվեն մինչեւ մայիսի վերջ, որից հետո ծրագիրը կշարունակվի Վայոց Ձորում:

12:34 | 10.05.16 | News | 4064
2500 people got free ophthalmological service within “Bringing Sight to Armenian Eyes” organized by Armenian Eye Care Project (AECP) and Ucom.
According to Ucom, 2500 people underwent ophthalmological examinations in Masis, Artashat districts in Ararat marz.
“As a company and as Armenians, we are always ready to support such an important cause. I think this is a selfless act. This is a very bright project that inspires hope and faith. This project has a proper name, “Bringing Sight to Armenian Eyes”. But this is just the beginning, several other marzes are yet to come, still many people will retrieve their eyesight”, Ucom CEO Hayk Yesayan said.
The ophthalmological examinations will continue until the end of May in Ararat marz, then the project will continue in Vayots Dzor.