12:34 | 10.05.16 | Նորություններ | 5594
Ucom ընկերության եւ Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) համատեղ «Լույս հայի աչքերին» ծրագրի շրջանակներում ավելի քան 2500 հոգի ստացել է անվճար ակնաբուժական ծառայություն:
Ինչպես հայտնել են Ucom-ում, Արարատի մարզի Մասիսի եւ Արտաշատի շրջաններում տեսողության ստուգում է անցել ավելի քան 2500 հոգի:
«Որպես ընկերություն եւ որպես հայ մարդ՝ մենք միշտ պատրաստ ենք աջակից լինել նման կարեւոր գործին: Կարծում եմ՝ սա ազգանվեր գործ է: Սա շատ լուսավոր նախագիծ է, որ ներշնչում է հույս ու հավատ: Այս նախագիծն ունի ճիշտ անվանում՝ «Լույս հայի աչքերին»: Սակայն սա դեռ սկիզբն է, դեռ առջեւում են եւս մի քանի մարզեր, դեռ բազմաթիվ մարդիկ կվերգտնեն իրենց աչքի լույսը»,- ասել է Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Արարատի մարզում աշխատանքները կշարունակվեն մինչեւ մայիսի վերջ, որից հետո ծրագիրը կշարունակվի Վայոց Ձորում:

12:34 | 10.05.16 | Новости | 5303
В рамках совместной программы Ucom и «Армянского офтальмологического проекта» (АОП) «Свет армянским глазам» более 2500 человек получили бесплатную офтальмологическую помощь.
Как сообщает Ucom, в Масисском и Арташатском районах Араратского марза проверку зрения прошли более 2500 человек.
«Как компания и как армяне мы всегда готовы поддержать подобные важные начинания. Думаю, это очень патриотичная программа. Эта светлая программа внушает надежду и веру. У программы правильное название - «Свет армянским глазам». Однако это только начало: впереди нас ждут еще несколько марзов. Множество людей снова обретут свет своих глаз», - сказал директор Ucom Айк Есаян.