08:16 | 10.05.16 | Նորություններ | 6051
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 10 համակարգիչ է տրամադրել սահմանամերձ Վահան գյուղի միջնակարգ դպրոցին՝ ժամանակակից մեթոդներով ուսումնական գործընթացը կազմակերպելու նպատակով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ, երկու տարի առաջ դպրոցն ապահովվել է նաեւ գերարագ ինտերնետ կապով: Անվճար հիմունքներով էլ տրամադրվել է 3G Wi-Fi երթուղիչ: Ստեղծված նոր հնարավորություններից կօգտվի 155 աշակերտ:
Վահան գյուղը 2008-ից ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ուշադրության կենտրոնում է: Արդեն հաստատված բյուջեի շրջանակում, ընկերությունը գյուղում ծրագիր է իրականացնելու նաեւ 2016-ին:
Ի դեպ, որպես պատասխանատվության դրսեւորում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կամավորության սկզբունքով, իր անձնական նախաձեռնությամբ եւ ֆինանսական միջոցներով, 10 համակարգիչ էլ տրամադրել է Լոռու մարզի Չկալով գյուղի դպրոցին:

08:16 | 10.05.16 | Новости | 6062
ВиваСелл-МТС предоставил 10 компьютеров средней школе приграничного села Ваан для организации учебного процесса по современным методикам.
При поддержке ВиваСелл-МТС два года назад школа была обеспечена сверхскоростным интернет-подключением. На бесплатной основе школе был предоставлен 3G Wi-Fi маршрутизатор. Новыми возможностями смогут воспользоваться 155 школьников.
Село Ваан находится в центре внимания ВиваСелл-МТС с 2008 года. В рамках уже утвержденного бюджета предусмотрено проведение программ в школе и в 2016 году.
Кстати, в качестве проявления ответственности гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян по собственной инициативе и на личные средства предоставил 10 компьютеров школе села Чкалов Лорийского марза.