14:07 | 13.11.15 | Նորություններ | 5984
Հայաստանի Մարդկային ռեսուրսների ասոցիացիան եւ «Կասկադ Քնսալթընթս» ընկերությունը կազմակերպել են ՄՌ տարածաշրջանային հերթական համաժողովը՝ «ՄՌ կառավարում եւ անձնային աճ» թեմայով:
Համաժողովի աշխատանքներին աջակցել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերությունը «Մասնավոր հատվածի զարգացում Հարավային Կովկասում» ծրագրի շրջանակում եւ «Զարտպրինտ» հրատարակչությունը:
«Համոզված եմ, որ այստեղ գտնվողներից յուրաքանչյուրը հստակ գիտակցում է, որ ցանկացած ընկերության ամենաարժեքավոր կապիտալն աշխատակիցն է եւ պատկերացնում է իր ուսերին դրված պատասխանատվության չափաբաժինը: Դուք եք այն օղակը, որն ընկերության բազմաշերտ կառուցվածքը դարձնում է մեկ մարմին: Կազմակերպության որդեգրած արժեհամակարգը եւ աշխատակիցների միջեւ կամրջվող հարաբերությունները, կադրերի զարգացումը, ներքին շփումները, աշխատակցի հմտություններն ու գիտելիքները բացահայտելու, կատարելագործելու հաջողությունը մեծապես կախված են այն օղակի գործունեությունից, որն անվանում ենք ՄՌ բաժին: Այսօրինակ հանդիպումները կարեւոր են՝ ցանկացած կազմակերպության ներսում առողջ մթնոլորտ, կադրերի զարգացում, արտաքին մրցակցություն ապահովելու համար»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Այս համաժողովի կարեւոր նվաճումներից է միջազգային առաջատար քոուչինգ դպրոցներից մեկի՝ «Էրիկսըն Քոոուչինգ Ինթերնեյշնըլի» (Erickson Coaching International) ներկայացումը Հայաստանում: Համաժողովի շրջանակում դպրոցի առաջատար մասնագետներից մեկն անցկացրել է վարպետության դասընթացներ՝ քոուչինգը ներկայացնելով գործնականում:
Հայաստանի ՄՌ ասոցիացիայի եւ «Կասկադ Քնսալթընթս» ընկերության ջանքերով համաժողովը հայ մասնագետների համար պրոֆեսիոնալ քոուչի միջազգային սերտիֆիկացում ստանալու հնարավորություն է ստեղծել:
Համաժողովի մյուս ձեռքբերումը եղել է Institute of Certified Professional Managers-ի կողմից իրականացվող «Սերտիֆիկացված մենեջեր» (Certified Manager) միջազգային որակավորման ներկայացումը Հայաստանում: Որակավորումը միջին օղակի մենեջերներին հնարավորություն կտա տիրապետելու միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան կառավարման համար անհրաժեշտ գիտելիքների եւ հմտությունների:

14:07 | 13.11.15 | Новости | 5990
HR-ассоциация Армении и компания «Каскад Консалтантс» организовали очередную региональную HR-конференцию по теме «HR-менеджмент и личностное развитие».
Работе конференции содействие оказали ВиваСелл-МТС, германское Общество международного сотрудничества в рамках программы «Развитие частного сектора на Южном Кавказе» и издательство «Зартпринт».
«Уверен, что каждый, кто находится здесь, прекрасно понимает, что самый ценный капитал в любой компании – это ее сотрудники, и представляет долю возложенной на него ответственности. Вы – то самое звено, которое объединяет многослойную структуру компании в одно целое. Система ценностей организации и установление отношений между сотрудниками, кадровое развитие, внутренние контакты, достижения в выявлении и развитии знаний и навыков сотрудников во многом зависят от деятельности звена, которое мы называем HR-отдел. Подобного рода встречи важны для обеспечения здоровой атмосферы, кадрового развития и внешней конкуренции каждой компании», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Одно из важнейших достижений этой конференции – присутствие ведущей школы коучинга Erickson Coaching International в Армении. В рамках конференции один из преподавателей школы провел мастер-классы, продемонстрировав коучинг на практике.
Благодаря усилиям HR-ассоциации и компании «Каскад Консалтантс» в рамках конференции армянские специалисты смогут получать международный сертификат по коучингу.
Еще одно достижение конференции: Institute of Certified Professional Managers представил в Армении свою программу «Сертифицированный менеджер» (Certified Manager). Сертификация позволит менеджерам среднего звена овладеть знаниями и навыками управления, соответствующими международным требованиям.