14:45 | 17.09.15 | Նորություններ | exclusive 9088
Հայկական Shadowmatic խաղը Apple-ի կողմից ճանաչվել է Շաբաթվա մոբայլ հավելված որը 7 օր անվճար կլինի ներբեռնելու համար (Free app of the week):
Այս մասին Itel.am-ին տեղեկացրել է Triada Studio-ի տեխնիկական տնօրեն Բագրատ Դաբաղյանը:
Անցած շաբաթ էլ Apple ընկերությունը Apple TV-ի համար հավելվածներ մշակողներին խորհուրդ էր տվել օրինակ վերցնել Shadowmatic-ից:
Հայկական խաղի օրինակի վրա Apple-ը խորհուրդ էր տվել հավելված մշակողներին ձգտել գրավիչ կոնտենտի միջոցով ստանալ ընկղման զգացողություն, տպավորիչ կերպարներ եւ նուրբ դետալային անիմացիաներ:
Սեպտեմբերի 9-ին Կալիֆոռնիայում կայացած Apple-ի միջոցառման ժամանակ հայտարարվել էր, որ Triada Studio-ի մշակած Shadowmatic խաղը հնարավոր կլինի խաղալ Apple TV-ով:
Ավելի վաղ՝ այս տարվա հունիսին, խաղն արժանացել էր Apple Design Awards մրցանակին:
Երեւակայությունը զարգացնող Shadowmatic 3D փազլային խաղը թողարկվել է ս.թ. հունվարին՝ հայկական համակարգչային գրաֆիկայի շուկայի երկարամյա առաջատար Triada Studio ընկերության կողմից: Խաղը հասանելի է 13 լեզուներով, այդ թվում՝ հայերեն

Armenian Shadowmatic game was recognized by Apple “The Free App of the Week” for 7 days, Itel.am was told by Technical Director of Triada Studio Bagrat Dabaghyan.
Last week, Apple advised app developers for Apple TV to follow Shadowmatic’s example.
Based on the example of the Armenian game, Apple recommended developers to strive for immersive sensation through attractive content, impressive images and subtle detail animations.
At the Apple event in California on September 9, it was announced that Triada Studio’s Shadowmatic will be available on Apple TV.
Earlier, in June 2015, the game was awarded Apple Design Awards.
Shadowmatic 3D puzzle game was released in January 2015 by a leading computer graphic company in Armenia, Triada Studio. The game is available in 13 languages, including Armenian.