17:42 | 11.09.14 | Նորություններ | 3083
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ավելի քան 34 մլն. դրամ է հատկացրել Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիային` «Կապի միջոցների միկրոէլեկտրոնային սխեմաներ եւ համակարգեր» ամբիոնում կրթական ժամանակակից չորրորդ լաբորատորիան ստեղծելու համար, որի բացումը կայացել է այսօր:
Ծրագիրն իրականացվում է «Սինոփսիս Արմենիա»-ի, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի համատեղ կրթական ծրագրի շրջանակում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ներդրած ֆինանսական աջակցության շնորհիվ, լսարանային տարածքը կհամապատասխանեցվի արդի ուսումնական պահանջներին եւ չափանիշներին, կապահովվի համակարգչային տեխնիկայով:
«Մենք հետեւողականորեն եւ շարունակաբար աջակցել ենք կրթության տարբեր ուղղություններին, համապատասխան ծրագրերին, եւ կշարունակենք դա անել: Որքան ավելի առողջ լինի մեր կրթությունը, այնքան ավելի հուսալի կլինի մեր ապագան»,- իր խոսքում նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Այս ծրագիրը տեղեկատվական եւ հեռահաղորդակցության (ՏՀՏ) ոլորտում գերժամանակակից գիտելիքներով եւ գործնական հմտություններով զինված մասնագետների պատրաստման համար եռակողմ համագործակցության հաջողված օրինակ է», - ասել է Սինոփսիս Արմենիայի տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը:

VivaCell-MTS allots more than AMD 34mln to the European Regional Academy to create the fourth educational lab at the department of Microelectronic Circuits and Systems of Communication Facilities the opening of which opening was announced today.
It’s the joint educational program of Synopsys Armenia, VivaCell-MTS and European Regional Academy.
Owing to the financial support of VivaCell-MTS, the laboratory premise will be adapted to the educational needs and standards and will be equipped with computers.
“Education is the main and proper tool for a fruitful and sustainable growth, and we have consistently and continuously backed up all forms of educations and relevant programs, and we will keep on doing so. The healthier our education is, the brighter our future will be,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian noted.
“This program is a successful example of a trilateral cooperation for the preparation of professionals with state-of-the-art knowledge and skills in the sphere of Information Technologies and Telecommunications”, Synopsys Armenia director Hovik Musayelyan said.