15:32 | 15.08.14 | Նորություններ | 5855
Beeline–ը հայտարարել է «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի հետ համագործակցության շարունակության մասին, որն ուղղված է երեխաների կրթական ծրագրերի արդյունավետության եւ համակարգչային գրագիտության բարձրացմանը:
«Beeline–ի սոցիալական քաղաքականության շրջանակում մշտապես առավելությունը տրվում է այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են օգնելու մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Բարձրորակ կրթություն ստանալը առանց համակարգչային հմտությունների ժամանակակից աշխարհում գրեթե անհնար է:  Թվային տեխնոլոգիաները դարձել են մեր կյանքի անաբաժանելի մասը. անհրաժեշտ պայման ուսուման գործընթացում, աշխատանքում եւ շփման մեջ: Մենք ուրախ ենք  հերթական անգամ  «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնի սաներին ընձեռել ուսուցման ժամանակակից հնարավորությունները»,–նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Մենք ողջունում ենք «ԱրմենՏել»  ընկերության այս նախաձեռնությունը եւ հուսով ենք, որ մեր կենտրոնի սաներն այս աջակցության շնորհիվ կշարունակեն էլ ավելի մեծ արդյունավետությամբ օգտագործել համացանցի եւ նոր տեխնոլոգիաների հնարավորությունները։ Ես ցանկանում եմ  շնորհակալությունս հայտնել Beeline–ին մեր սաներին ողջ տարվա ընթացքում շարունակական հոգատարություն ցուցաբերելու համար»,– նշել «Նագաշյան Մանուկների տուն» Երեխաների աջակցության կենտրոնի տնօրեն Միհրան Միրիջանյանը։
Նշենք, որ սա առաջին բարեգործական ակցիան չէ, որ իրականացվում է «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից «Նագաշյան Մանուկների տան» սաների համար։  Ընկերության աջակցության շնորհիվ 2012 թ–ից մինչ այսօր կենտրոնի սաները օգտվում են Hi-Line ինտերնետից, ինչպես նաեւ իրականացվել են բարեկարգման աշխատանքներ, սաների համար կազմակերպվել է ամանորյա տոնակատարություններ եւ այլն։ «Նագաշյան մանուկների տուն» երեխաների աջակցության կենտրոնը հիմնադրվել է 2012 թ-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի բարձր հովանու ներքո:

15:32 | 15.08.14 | News | 3870
Beeline announced it will continue cooperation with “Naghashyan Children’s Home” children support center aimed at enhancing effectiveness of children’s educational programs and improving computer literacy.
“Within Beeline social responsibility, we always give priority to the programs meant for helping people change their lives for the better. It’s almost impossible to get high-quality education without computer skills in the modern world. Digital technologies have become an inseparable part of our lives, they are needed for studying, working and communicating. We are happy to give up-to-date educational opportunities to the pupils of “Naghashyan Children’s Home” children support center again”, noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“We welcome ArmenTel’s initiative and hope that our Center’s pupils will continue using internet and new technological opportunities with even more efficiency owing to this support. I want to thank Beeline for the care for our pupils over the whole year”, noted Director of “Naghashyan Children’s Home” CEO Mihran Mirijanyan.
It should be noted that it’s not the first charity campaign launched by ArmenTel for “Naghashyan Children’s Home” pupils. Owing to the company’s support, the pupils have been using Hi-Line internet from 2012 up to now. The company also carried out charity actions, organized New Year’s festive events etc. “Naghashyan Children’s Home” children support center was set up under the high patronage of Mother See of Holy Echmiadzin in 2012.