12:19 | 21.05.14 | Նորություններ | 5380
Մայիսի վերջին կներկայացվեն բջջային հայալեզու բովանդակությամբ նոր հավելվածներ, որոնք ստեղծվել են ԱրմենՏել ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) աջակցությամբ:
Այս մասին Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նոր հավելվածները հիմնականում մշակվել են կրթության, մշակույթի եւ առողջապահության ոլորտների համար:
Անդրեյ Պյատախինի խոսքով, ընկերության կողմից հայալեզու հավելվածների ստեղծմանն ու զարգացմանն ուղղված մի քանի միջոցառումների անցկացումից հետո այդ ոլորտը մեծ մասսայականություն է ստացել:
Մասնավորապես, Microsoft ընկերության հայաստանյան գրասենյակը ԱրմենՏել ընկերության հետ համատեղ մշակել եւ ներկայացրել են հայալեզու տեսադասընթացների անվճար կրթական հավելված` նախատեսված Windows Phone համակարգով աշխատող հեռախոսների համար:
Կարեւորագույն միջոցառումներից էր նաեւ «AppCON 2013. բջջային բովանդակության զարգացումը Հայաստանում» համաժողովը:
«Հայալեզու հավելվածների ստեղծման գաղափարը շատ կարեւոր է մեզ համար: Մենք շարունակում ենք հանդիպել հայկական ՏՏ ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը՝ նշելով, որ այդ ընկերություններն աչքի են ընկնում իրենց պրոֆեսիոնալիզմով:

12:19 | 21.05.14 | News | 5107
The new applications with Armenian language content developed with the financial support of ArmenTel (Beeline trademark) will be presented in late May.
ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin told Mediamax about it.
The mobile apps will cover education, culture and healthcare spheres.
According to him, after holding of a number of events on popularization of mobile apps with Armenian content the direction drew a wide response.
In particular, Microsoft Armenia Office jointly with ArmenTel worked out and presented free mobile apps of video lessons meant for mobile phones based on Windows Phone operation system.
Holding of AppCON International Conference was also an important event.
“The idea of development of Armenian language content is very important for us. We continue our meetings with Armenian IT companies”, said Andrey Pyatakhin noting that they are marked with high level of professionalism.