12:19 | 21.05.14 | Նորություններ | 5380
Մայիսի վերջին կներկայացվեն բջջային հայալեզու բովանդակությամբ նոր հավելվածներ, որոնք ստեղծվել են ԱրմենՏել ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) աջակցությամբ:
Այս մասին Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նոր հավելվածները հիմնականում մշակվել են կրթության, մշակույթի եւ առողջապահության ոլորտների համար:
Անդրեյ Պյատախինի խոսքով, ընկերության կողմից հայալեզու հավելվածների ստեղծմանն ու զարգացմանն ուղղված մի քանի միջոցառումների անցկացումից հետո այդ ոլորտը մեծ մասսայականություն է ստացել:
Մասնավորապես, Microsoft ընկերության հայաստանյան գրասենյակը ԱրմենՏել ընկերության հետ համատեղ մշակել եւ ներկայացրել են հայալեզու տեսադասընթացների անվճար կրթական հավելված` նախատեսված Windows Phone համակարգով աշխատող հեռախոսների համար:
Կարեւորագույն միջոցառումներից էր նաեւ «AppCON 2013. բջջային բովանդակության զարգացումը Հայաստանում» համաժողովը:
«Հայալեզու հավելվածների ստեղծման գաղափարը շատ կարեւոր է մեզ համար: Մենք շարունակում ենք հանդիպել հայկական ՏՏ ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը՝ նշելով, որ այդ ընկերություններն աչքի են ընկնում իրենց պրոֆեսիոնալիզմով:

12:19 | 21.05.14 | Новости | 5377
Новые мобильные приложения с армяноязычным контентом, созданные при финансовой поддержке компании АрменТел (торговая марка Beeline), будут представлены в конце мая.
Об этом в беседе с Медиамакс сказал гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.
Мобильные приложения разработаны в сферах образования, культуры и  здравоохранения.
По его словам, после проведения ряда мероприятий по популяризации мобильных приложений с армяноязычным контентом, это направление получило широкий резонанс.
В частности, армянское представительство Microsoft совместно с АрменТел разработало и представило бесплатное мобильное приложение курсов видео-уроков, предусмотренных для мобильных телефонов под управлением операционной системы Windows Phone.
Важным мероприятием также стало проведение международной конференции AppCON.
«Идея создания армяноязычного контента очень важна для нас. Мы продолжаем встречи с армянскими IT-компаниями», - сказал Андрей Пятахин, отметив, что они выделяются высоким уровнем профессионализма.