04:20 | 21.11.12 | Նորություններ | 4531
Երեւան/Մեդիամաքս/. Նոյեմբերի 19-ին ավարտվել է “ArmNet Awards 2012”-ին մասնակցող կայքերի գրանցումը: Մրցույթին գրանցվել է ընդհանուր թվով  540 մասնակից, այդ թվում կայքեր, բջջային հավելվածներ, բլոգեր եւ սոցիալական ցանցերի էջեր:
Ժյուրիի ընտրությանը զուգահեռ նոյեմբերի 22-ից կմեկնարկի SMS քվեարկություն, եւ բոլոր այցելուները SMS հաղորդագրության միջոցով կկարողանան քվեարկել իրենց նախընտրած կայքի համար, հայտնել մրցույթի կազմակերպիչ են Orange Armenia-ում:
Քվեարկելու համար պետք է հեռախոսահամարից ուղարկել SMS 1041 կարճ համարին (Հայաստանից 1 SMS-ի գինը` 50 դրամ, ներառյալ ԱԱՀ)` բովանդակության մասում նշելով նախընտրած մասնակից կայքի մասնակցության հատուկ համարը (մասնակիցները ներկայացված են լինելու www.armnetawards.am կայքում):  Մեկ կայքի օգտին յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է քվեարկել միայն մեկ անգամ, սակայն նույն բաժանորդը կարող է քվեարկել այնքան թվով կայքերի օգտին, որքան կցանկանա: Քվեարկության արդյունքում ամենաշատ ձայներ հավաքած կայքը կճանաչվի «Ժողովրդական ընտրություն» անվանակարգի հաղթող: Մրցույթին մասնակցող սոցիալական ցանցերի անձնական էջերը «Ժողովրդական ընտրություն» անվանակարգում ներառված չեն եւ քվեարկությանը չեն մասնակցում: SMS քվեարկությունը կավարտվի դեկտեմբերի 8-ին, ժամը 18:00-ին:
Մրցույթի արդյունքում մրցանակներ կտրվեն 8 լավագույն մասնակիցներին հետեւյալ անվանակարգերում.
•    Գլխավոր մրցանակ:
•    Դիզայն եւ հարմարավետություն:
•    Նորարարություն:
•    Տեխնիկական կատարում:
•    Բովանդակություն:
•    Հասարակական ազդեցություն:
•    Տարվա առաջընթաց:
•    Ժողովրդական ընտրություն:
•    Orange-ի կողմից սահմանված մրցանակ` լավագույն բջջային հավելվածի համար:
Նոյեմբերի 30-ին կհրապարակվի ժյուրիի կողմից  ընտրված հավակնորդների ցանկը յուրաքանչյուր անվանակարգի համար (բացառությամբ « Ժողովրդական ընտրություն» անվանակարգի), իսկ մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն դեկտեմբերի 8-ին կայանալիք մրցանակաբաշխության ժամանակ:
ArmNet 2012 ամենամյա միջոցառումների շարքի կազմակերպիչներն են Maeutica ընկերությունը, Orange-ը եւ Հայաստանի Ինտերնետ Հանրություն հասարակական կազմակերպությունը:

04:20 | 21.11.12 | Новости | 6292
Ереван/Медиамакс/. 19 ноября завершилась регистрация проектов, участвующих в ежегодном конкурсе ArmNet Awards 2012. В регистрации приняли участие 540 проекта, в числе которых -сайты, мобильные приложения, блоги и страницы в социальных сетях.
Параллельно выбору жюри с 22 ноября на вебсайте стартует SMS-голосование, сообщили в Orange Armenia (организатор мероприятия).
Для голосования необходимо выслать на короткий номер 1041 сообщение с идентификационным номером вебсайта, (участники будут представлены на сайте www.armnetawards.am; стоимость одного SMS-сообщения с территории Армении – 50 драмов, включая НДС). В пользу одного вебсайта можно голосовать один раз, однако тот же абонент может проголосовать за любое количество участников. Вебсайт, набравший наибольшее количество голосов по итогам SMS-голосования, будет признан победителем в номинации «Народный выбор». Страницы социальных сетей не включены в номинацию «Народный выбор» и не участвуют в голосовании. SMS-голосование завершится 8-го декабря в 18:00:
По итогам конкурса награды будут вручены 8 наилучшим участникам в следующих номинациях.
•    Гран при.
•    Дизайн и удобство.
•    Инновация.
•    Техническое исполнение.
•    Содержание.
•    Общественное воздействие.
•    Прорыв года.
•    Народный выбор.
•    Премия Orange за лучшее мобильное приложение.
30 ноября будет опубликован список номинантов, выбранных жюри для каждой из номинаций (за исключением номинации «Народный выбор»), итоги конкурса будут подведены на церемонии награждения 8 декабря.
Организаторами ежегодных мероприятий ArmNet выступают компания Maeutica, Orange Armenia и общественная организация Интернет-Сообщество Армении.