07:16 | 12.09.12 | Նորություններ | 4309
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելի (Beeline ապրանքանիշ) ներկայացուցիչները հանդիպել են Արմավիրի մարզի Լեռնագոգ եւ Մյասնիկյան գյուղի ուսուցիչների հետ:
Հանդիպումը տեղի ունեցավ «Դասավանդման մեթոդների կատարելագործում նոր տեխնոլոգիաների կիրառման միջոցով» ծրագրի շրջանակում, հայտնել են ընկերությունում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործման, դրանց կիրառումով ուսումնասիրվող նյութերի յուրացման արդյունավետության աստիճանի բարձրացման, ինչպես նաեւ ուսուցիչների ինքնակրթման գործընթացի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր: Մասնակիցները ընդգծել են գյուղերում նման ծրագրերի իրականացման անհրաժեշտությունը, քանի որ ժամանակակից իրողության մեջ կարեւոր է ապահովել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ համակարգչային գիտելիքների հավասար հասանելիությունը:
Ուսուցիչները կարեւորեցին համակարգչային գրագիտության բարձրացման ծրագրի իրականացումը, քանի որ մանկավարժների մասնագիտական պատրաստվածության, մեթոդական կարողությունների եւ հմտությունների մակարդակով է պայմանավորված աճող սերնդի ոչ միայն կրթվածության ցուցանիշը, այլեւ արժեհամակարգը:
«Ժամանակակից հասարակությունը մանկավարժից պահանջում է գիտելիքների եւ մասնագիտական կարողությունների անընդհատ թարմացում եւ արդիականացում: Իրականացնելով այս դասընթացը մենք նպատակ ունենք բարձացնել ուսուցիչների համակարգչային գրագիտությունը եւ նպաստել ուսուցման գործընթացում թվային տեխնոլոգիաների արդյունավետ կիրառմանը` Հայաստանում կրթական մակարդակի բարձացման նպատակով», - նշված է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի ուղերձում ծրագրի մասնակիցներին:
«Դասավանդման մեթոդների կատարելագործում նոր տեխնոլոգիաների կիրառման միջոցով» ծրագիրն իրականացվում է ԱրմենՏելի եւ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի միջեւ ստորագրված երկարատեւ փոխհամաձայնության հուշագրի շրջանակում: Այս տարի ծրագիրն իրականացվել է Արմավիրի եւ Արագածոտնի մարզերի 6 գյուղում, որի ընթացքում ավելի քան 100 ուսուցիչ, անցնելով համապատասխան դասընթացներ, ձեռք բերեցին հիմնական համակարգչային գիտելիքներ, ծանոթացան ինտերնետում աշխատելու եւ տեղեկատվական ռեսուրսներն ուսումնական գործընթացում օգտագործելու սկզբունքներին:

07:16 | 12.09.12 | Новости | 4316
Ереван/Медиамакс/. Представители АрменТел (торговая марка Beeline) встретились с учителями сельских общин Лернагог и Мясникян Армавирского марза.
Встреча состоялась в рамках программы «Совершенствование методов преподавания путем применения новых технологий», сообщили в компании.
В ходе встречи были обсуждены вопросы применения информационных технологий в образовательном процессе с целью повышения степени усвоения изучаемых материалов, а также самообучения учителей. Участники отметили необходимость реализации подобных программ в сельских общинах, поскольку в современных реалиях важно обеспечить равный доступ к информационным технологиям и компьютерным знаниям.
Преподаватели подчеркнули, что программа повышения  компьютерной грамотности очень полезна, поскольку уровень знаний и система ценностей подрастающего поколения обусловлены профессиональной подготовкой, методическими возможностями и навыками учителей.
«Современное общество требует от учителей постоянного совершенствования знаний и профессиональных навыков. Проводя эти курсы, мы помогаем поднять уровень компьютерной  грамотности учителей и содействовать эффективному применению цифровых технологий в образовательных процессах в целях повышения уровня образования в Армении», - отметил генеральный директор компании Игорь Климко в своем послании участникам программы.
Программа «Совершенствование методов преподавания путем применения новых технологий» реализуется в рамках меморандума о долгосрочном сотрудничестве между АрменТел и Фондом дети Армении. В течение 2011 года более ста учителей из 6 школ Армавирского и Арагацотнского регионов приобрели основные компьютерные навыки, познакомились с  основами работы в Интернете и принципами использования информационных ресурсов в образовательном процессе.