13:46 | 27.08.12 | Նորություններ | 5632
Արեւաշողը, որը 1988թ. երկրաշարժից ամբողջովին քանդվել էր, այսօր ունի 3250 բնակիչ, մինչ օրս չուներ մանկապարտեզ: Արեւաշող գյուղի համայնքի եւ կառավարության միջոցներով կառուցված շենքն արդեն լիովին պատրաստ է` ընդունելու մինչդպրոցական հասակի 60 սաների:
«Մեզ համար երեխաների, նրանց կրթության, դաստիարակության, մշակութային զարգացման հարցերն ամենակարեւորներից են երկրի համար, քանի որ յուրաքանչյուր երկրի ապագա հաջողությունները կախված են երեխաների նկատմամբ մեր ցուցաբերած այսօրվա ուշադրությունից: Ցանկանում ենք գյուղին, որ շուտով մանկապարտեզը չկարողանա տեղավորել բոլոր երեխաներին », - նշել է Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:
Արեւաշողի մանկապարտեզը կառուցվել է համայնքի եւ պետական միջոցներով 2011թ.: Մանկապարտեզի կահավորման, կազմակերպչական ծախսերի, ինչպես նաեւ խաղալիքների եւ գրականության համար իր ներդրումն է ունեցել նաեւ «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը:

13:46 | 27.08.12 | Новости | 5639
Ереван/Медиамакс/. Детский сад села Аревашог Лорийской области меблирован при содействии Фонда Orange.
В полностью разрушившемся из-за землетрясения 1988 года Аревашоге на данный момент проживает 3250 человек. Однако до сегодняшнего дня в селе не было детского сада. Здание, построенное на средства общины села Аревашог и правительства Армении, уже полностью готово принять 60 детей дошкольного возраста.
“Мы считаем, что вопросы, связанные с детьми, их образованием, культурным развитием являются самыми важными для страны, так как дальнейшие успехи каждой страны зависят от сегодняшнего внимания по отношению к ним. Мы желаем, чтобы в ближайшем будущем детский сад не смог разместить всех детей”,- отметил председатель совета Фонда Orange Бруно Дютуа.
Детский сад Аревашога построен на средства общины и правительства в 2011 году. Свой вклад в меблировку, организаторские затраты, а также приобретение игрушек и литературы имела также благотворительная общественная организация “Шен”.