10:06 | 28.06.12 | Նորություններ | 2568
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամը հայտարարել են «Ազատենք շրջակա միջավայրը պոլիէթիլենային տոպրակներից» բնապահպանական եւ գյուղական համայնքներում գործարարության զարգացմանն ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագրի շրջանակում կարտադրվեն եւ կտարածվեն կտորե պայուսակներ, որոնց օգտագործումը հնարավորություն կտա կրճատել շրջակա միջավայրին մեծ վնաս հասցնող պոլիէթիլենային տոպրակների կիրառումը:
Ծրագիրն իրականացվելու է Արմավիրի մարզի Քարակերտ համայնքում: Առաջին փուլում նախատեսվում է կարել 1300 -1500 պայուսակ, իսկ արտադրական գործընթացում զբաղված են լինելու կանայք, ովքեր ներկայումս գործազուրկ են:
«ԱրմենՏել» ընկերությունն իր սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում ձգտում է աջակցել Հայաստանի մարզերում կրթական, բնապահպանական եւ սոցիալական խնդիրների լուծմանը` իրական օգնություն հասցնելով եւ մարդկանց, եւ շրջակա միջավայրին: Իրականացվող ծրագրի շրջանակում կլուծվեն ոչ միայն էկոլոգիական այլ նաեւ սոցիալական հարցեր, քանի որ այս ծրագիրը նպատակ ունի նաեւ նպաստելու գյուղական համայնքում գործարարության զարգացմանն ու կանանց համար աշխատատեղերի ստեղծմանը», - նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Տարեսկզբին ԱրմենՏել-ն ու «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամը ստորագրեցին երկարատեւ համագործակցության մասին հուշագիր, որի շրջանակում ընկերությունն աջակցելու է հիմնադրամի մի շարք ծրագրերին:

10:06 | 28.06.12 | Новости | 2572
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) и Фонд «Дети Армении» объявили о старте программы «Избавим окружающую среду от полиэтиленовых пакетов», направленной на охрану окружающей среды и развитие предпринимательства в сельских общинах.
В рамках программы будет налажено производство и распространение матерчатых сумок, использование которых позволит сократить применение полиэтиленовых пакетов, наносящих большой вред природе.
Первый этап программы будет реализован в общине Каракерт, где в процесс производства 1300-1500 матерчатых сумок будет вовлечено 7 женщин, не имеющих постоянной работы.
«В рамках своих программ социальной ответственности компания «АрменТел» старается способствовать решению различных проблем в регионах Армении, принося реальную пользу, как людям, так и окружающей среде. Данная программа способствует решению не только экологических, но и социальных вопросов, поскольку она направлена также на развитие предпринимательства в сельских общинах и создание новых рабочих мест», – отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.
В начале 2012 года между АрменТел и Фондом «Дети Армении» было подписан меморандум о долгосрочном сотрудничестве, в раках которого компания содействует программам Фонда.