09:32 | 29.02.12 | Նորություններ | 1908
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մարտի 7-ին Apple-ը կանցկացնի երրորդ սերնդի iPad պլանշետային համակարգչի շնորհանդեսը, հաղորդում է շնորհանդեսի հրավեր ստացած All Things Digital կայքը:
Ինչպես նշում է ՌԻԱ Նովոստին, ինչպես միշտ Apple-ն ուղղակիորեն չի նշում մամուլի ասուլիսի թեման, սակայն ակնարկում է`օգտագործելով հրավիրատոմսի պատկերն եւ կարգախոսը: Այս անգամ հրավիրատոմսի վրա պատկերված է  պլանշետի հատվածը հետեւյալ գրառումով` «Մենք ունենք այն, ինչ արժե տեսնել: Եվ դիպչել»:
Ոչ պաշտոնական աղբյուրների վկայությունների համաձայն, երրորդ սերնդի iPad-ը կունենա 2048×1536 փիքսել հզորությամբ էկրան` չորս անգամ ավելի ուժեղ, քան Apple-ի մյուս պլանշետները:
Օգտագործվող պրոցեսորի մասին լուրերը հստակ չեն. եթե ավելի վաղ ենթադրվում էր, որ սարքը համալրված կլինի չորս միջուկանի չիփով, ապա ավելի ուշ տեղեկությունների հայտնվեցին, որ Apple-ը կարող է նոր iPad-ում օգտագործել երկու միջուկանի պրոցեսոր, ինչպես նախորդ մոդելում:
Bloomberg-ի տեղեկություններով, նոր iPad-ը կդառնա Apple-ի կողմից թողարկվող առաջին սարքը, որն օժտված կլինի LTE բջջային ցանցերի հետ աշխատելու ունակությամբ:

09:32 | 29.02.12 | Новости | 2816
Ереван/Медиамакс/. Apple проведет 7 марта презентацию планшетного компьютера iPad третьего поколения, сообщил сайт All Things Digital, получивший приглашение на мероприятие.
Как отмечает РИА Новости, по традиции, Apple прямо не называет тему созываемой пресс-конференции, однако дает намек, используя изображение и слоган приглашения. В этот раз на картинке изображен фрагмент планшета с надписью «У нас есть нечто, которое вам стоит увидеть. И прикоснуться».
Согласно свидетельствам из неофициальных источников, третье поколение iPad получит экран, способный отображать 2048×1536 точек - в четыре раза больше, чем существующие планшеты Apple.
Относительно используемого процессора ясности нет: если ранее предполагалось, что устройство будет оснащено четырехъядерным чипом, то позже появилась информация, что Apple может использовать в новом iPad процессор с двумя ядрами, как и в предшествующей модели.
По информации Bloomberg, новый iPad станет первым устройством Apple, которое будет поддерживать передачу данных в сотовых сетях стандарта LTE.
Планшетные компьютеры iPad прочно удерживают лидерство в своем сегменте, контролируя примерно 60% мирового рынка подобных устройств.