10:02 | 14.12.11 | Նորություններ | 4710
Երեւան: Մեդիամաքս:Կարիերայի զարգացման ծրագրի շրջանակներում դեկտեմբերի 13-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակ են այցելել “Ալավերդու համայնքային վերականգնողական կենտրոն” ՀԿ-ի երեխաները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն աշակերտներին ներկայացրել է կապի ստեղծման պատմությունը, տեխնոլոգիաների զարգացման փուլերը, բջջային կապի առանձնահատկություններն ու բջջային ցանցի առաջընթացը` առաջին սերնդից մինչև 4G: Նա նկարագրել է նաև բջջայինից բջջային զանգի տեխնիկական իրականացումը:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հիմունքների ծանոթացմանը, հաշվի առնելով, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանում այս մոդելը հաջողությամբ իրականացնող առաջին կազմակերպություններից է:
Դասախոսությունից հետո երեխաները Ռալֆ Յիրիկյանի ուղեկցությամբ շրջել են ընկերության գլխամասային գրասենյակում և պատրաստի մոդելի օրինակով պատկերացում են կազմել բջջային կայանի մասին: Նրանք ծանոթացել են նաև ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի թեժ գծի գործակալների աշխատանքին, այցելել են բջջային համակցման կենտրոն` ամենուրեք արժանանալով ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընտանիքի ջերմ և ընկերական վերաբերմունքին:
Շրջայցն եղել է ինտերակտիվ: Մտքերի փոխանակման շնորհիվ, երեխաները Ռալֆ Յիրիկյանից ստացել են իրենց հետաքրքրող բազմաթիվ հարցերի պատասխաններ:
են ԶԼՄ-ների ավելի քան 30 ներկայացուցիչներ Հայաստանից, Վրաստանից, Ղազախստանից, Ղրղզստանից, Տաջիկստանից եւ Ուզբեկստանից:

Гендиректор компании ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян
Ереван/Медиамакс/. В рамках программы развития карьеры 13 декабря головной офис компании ВиваСелл-МТС посетили дети из общественной организации “Алавердийский областной центр восстановления”.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян представил ученикам историю создания связи, этапы развития технологий, особенности мобильной связи и прогресс мобильной сети с первого поколения до технологии 4G. Он также обьяснил, как технически производится звонок с мобильного на мобильный.
Особое внимание было уделено ознакомлению с основами Корпоративной социальной ответственности, учитывая, что ВиваСелл-МТС является одной из первых компаний, успешно реализовавших данную модель в Армении.
После лекции дети в сопровождении Ральфа Йирикяна познакомились с компанией и составили представление о мобильной станции. Они также ознакомились с работой горячей линии ВиваСелл-МТС, посетили центр мобильного интерконнекта, удостоившись везде теплого и дружеского отношения семьи ВиваСелл-МТС.
Тур был интерактивным. Благодаря обмену мыслями дети получили от Ральфа Йирикян ответы на интересующие их вопросы.