17:45 | 25.11.11 | Նորություններ | 4356
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը  Beeline) «Beeline պայծառ դպրոց» ծրագրի շրջանակում Հայաստանի մարզային 8 դպրոցներին համակարգչային տեխնիկա է տրամադրել, իսկ նրանցից վեցին` նաեւ համակարգչային դասասենյակների նորոգման միջոցներ:
Բարեգործական ծրագիրն իրականացվում է 2011թ-ի հունիսին ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի եւ ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի միջեւ ստորագրած համագործակցության հուշագրի շրջանակում:
«Աջակցությունը մեր երկրի կրթական ոլորտին ԱրմենՏել-ի սոցիալական ծրագրերի հիմնական ուղղությունն է: Առավել մեծ ուշադրություն ենք դարձնում Հայաստանի մարզային դպրոցներում կրթական մակարդակի բարձրացմանը, որտեղ մեր օգնությունը հատկապես պահանջված է: Շատ հաճելի է, որ «Beeline պայծառ դպրոց» նախագծի շնորհիվ նոր տեխնոլոգիաները, նոր գիտելիքներն ու հնարավորությունները հայ դպրոցականների համար ավելի մատչելի կդառնան», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Beeline պայծառ դպրոց» նախագծի առաջին փուլի շրջանակում ԱրմենՏել-ի ընկերության աջակցությունը կստանան Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի, Լոռու եւ Շիրակի 8 հանրակրթական դպրոց:

17:45 | 25.11.11 | Новости | 2996
Ереван/Медиамакс/. АрменТел в рамках проекта «Яркая школа Beeline» передала восьми региональным школам Армении компьютерную технику и помогла отремонтировать компьютерные классы в шести из них.
Благотворительная программа реализована в рамках меморандума о сотрудничестве, подписанного в июне 2011 года министром науки и образования Армении Арменом Ашотяном и гендиректором АрменТел Игорем Климко.
«Традиционно основным вектором социальных проектов АрменТел является содействие образовательной сфере нашей страны. Более пристальное внимание мы уделяем повышению образовательного уровня в региональных школах Армении, где наша помощь наиболее востребована. Мне очень приятно, что благодаря нашему проекту «Яркая школа Beeline» новые технологии, обширные знания и возможности станут еще доступнее  для армянских школьников, откроют им новые перспективы обучения и развития», – отметил глава АрменТел Игорь Климко.
Первыми помощь АрменТел в рамках проекта «Яркая школа Beeline» получили восемь региональных общеобразовательных школ в Арагацотне, Арарате, Армавире, Гегаркунике, Котайке, Лори и Шираке.