17:45 | 25.11.11 | Նորություններ | 4356
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը  Beeline) «Beeline պայծառ դպրոց» ծրագրի շրջանակում Հայաստանի մարզային 8 դպրոցներին համակարգչային տեխնիկա է տրամադրել, իսկ նրանցից վեցին` նաեւ համակարգչային դասասենյակների նորոգման միջոցներ:
Բարեգործական ծրագիրն իրականացվում է 2011թ-ի հունիսին ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի եւ ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի միջեւ ստորագրած համագործակցության հուշագրի շրջանակում:
«Աջակցությունը մեր երկրի կրթական ոլորտին ԱրմենՏել-ի սոցիալական ծրագրերի հիմնական ուղղությունն է: Առավել մեծ ուշադրություն ենք դարձնում Հայաստանի մարզային դպրոցներում կրթական մակարդակի բարձրացմանը, որտեղ մեր օգնությունը հատկապես պահանջված է: Շատ հաճելի է, որ «Beeline պայծառ դպրոց» նախագծի շնորհիվ նոր տեխնոլոգիաները, նոր գիտելիքներն ու հնարավորությունները հայ դպրոցականների համար ավելի մատչելի կդառնան», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Beeline պայծառ դպրոց» նախագծի առաջին փուլի շրջանակում ԱրմենՏել-ի ընկերության աջակցությունը կստանան Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի, Լոռու եւ Շիրակի 8 հանրակրթական դպրոց:

Yerevan/Mediamax/. ArmenTel handed over computer equipment to eight regional schools of Armenia and helped repair computer classes in six of them as part of “Beeline Bright School” program.
The charity program is implemented within the cooperation memorandum signed in June 2011 by Armenian Minister of Education and Science Armen Ashotyan and ArmenTel CEO Igor Klimko.
“Assistance to education system of our country is traditionally the main vector of ArmenTel’s social projects. We attach special importance to raising the educational level in the Armenian regional schools where our support is more needed. I am very pleased that “Beeline Bright School” project will make the new technologies, extensive knowledge and opportunities more available to our Armenian pupils opening them new prospects in learning and development”, noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
Eight regional comprehensive shools in Aragatsotn, Ararat, Armavir, Gegharkunik, Kotayq, Lori and Shirak were the first to get ArmenTel’s support within “Beeline Bright School” project.