12:00 | 31.08.11 | Նորություններ | 3034
Երեւան: Մեդիամաքս:“ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերությունն ամփոփել է Հայաստանի մշակույթի տների եւ արվեստների ու արհեստների դպրոցների մասնակցությամբ անցկացված “Գարնանային ներշնչանք 2011” նախագծի արդյունքները:
Ծրագրին մասնակցել են 3000 աշակերտներ եւ ուսուցիչներ` Հայաստանի մարզերը եւ Երեւանը ներկայացնող մոտ 100 դպրոցից:
Փակման արարողությունը օգոստոսի 30-ին տեղի է ունեցել հաղթող կրթօջախներից մեկում` Մեծամորի մշակույթի տանը, որտեղ հյուրընկալվել էր ավելի քան 700 աշակերտներ եւ մանկավարժներ մարզերից եւ Երեւանից:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն առավել հաջող աշխատանքներ ներկայացրած հաղթող դպրոցներին եւ մշակույթի տներին հանձնեց շնորհակալագրեր:
“Երեխաների, հատկապես հեռավոր շրջաններում բնակվողների, ստեղծագործական մղումները խրախուսելով, մենք պահպանում ենք մեր ինքնությունը, քանի որ արվեստի հետ հաղորդակցվելու շնորհիվ երիտասարդ սերնդին է փոխանցվում նաեւ մեր մշակույթը: Մենք չենք կարող անտարբեր լինել այն անհանգստացնող երեւույթի հանդեպ, որ մեր երիտասարդներից շատերը կանգնած են սեփական մշակութային ժառանգությունը մոռացության մատնելու շեմին”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հաղթողներին հանձնված մրցանակների թվում էին համակարգիչներ, երաժշտական գործիքներ, հնչյունային սարքավորումներ եւ կահույք: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցություն է ցուցաբերել մի քանի կրթօջախների` թատերական հանդերձանք ձեռք բերելու եւ շենքային պայմանները բարելավելու հարցում:

12:00 | 31.08.11 | Новости | 3010
Ереван/Медиамакс/.Компания «ВиваСелл-МТС» подвела итоги проекта «Весеннее обострение 2011», проводимого при участии домов культуры и искусства.
В проекте приняли участие 3000 учеников и учителей из почти 100 школ Еревана и областей республики.
Церемония закрытия прошла 30 августа в доме культуры Мецамора, который был в числе победителей проекта. В церемонии приняли участие более 700 учеников и преподавателей из Еревана и областей.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян вручил грамоты школам и домам культуры, представившим наиболее удачные работы.
«Поощряя творческие импульсы детей, особенно живущих в отдаленных районах, мы сохраняем нашу самобытность, так как при соприкосновении с искусством молодому поколению передается и наша культура. Мы не можем оставаться безразличными по отношению к тому явлению, что многие из наших молодых людей стоят на пороге забвения по отношению к собственному культурному наследию»,- сказал Ральф Йирикян.
В числе призов, врученных победителям, были компьютеры, музыкальные инструменты, аудиотехника и мебель. ВиваСелл-МТС оказала содействие нескольким образовательным учреждениям в вопросе приобретения театрального оборудования и улучшения бытовых условий.