16:01 | 24.08.11 | Նորություններ | 5098
Երեւան: Մեդիամաքս:ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարել է Hi-Line ծառայության աշխարհագրության ընդլայնման մասին:
Բամբակաշատում, Մալիշկայում, Մրգաշատում, Նալբանդյանում, Փանիկում, Սառնաղբյուրում,  Ճամբարակում (Գեղարքունիքի մարզ), ինչպես նաև Արմավիր և Տավուշ գյուղերում  ծառայության մատուցման մեկնարկմամբ, այն բնակավայրերի թիվը, որտեղ կարելի է միանալ Hi-Line-ին, հասել է 57-ի: Այսպիսով, ընկերությունն անցած տարվա ընթացքում կրկնապատկել է այն բնակավայրերի թիվը, որտեղ հասանելի է Hi-Line ծառայությունը:
“Երկրի լարային ենթակառուցվածքներում ներդրումները և արդիականացման գործընթացը պայմանավորված է ԱրմենՏել ընկերության ձգտումով ապահովելու շրջանների բնակիչներին ոչ միայն հուսալի ֆիքսված հեռախոսակապով, այլ նաև որակյալ ինտերնետով: Հենց այս նպատակով Հայասատանի միասնական օպերատորը զարգացնում է լարային ցանցը հասցնելով այն նոր քաղաքներ և բնակավայրեր, առաջարկելով անվճար միացում ծառայությանը, շահավետ սակագներ և ակցիաներ”, - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
2011թ-ի հունիս ամսվա վերջում “ԱրմենՏել” ընկերությունը հայտարարեց  Hi-Line ծառայությանը միացած 100 հազարերորդ բաժանորդի մասին:
Hi-Line ծառայության բնակավայրերի ամբողջական ցանկի, միացման պայմանների, ինչպես նաև սակագնային փաթեթների մասին մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է www.beeline.am  կայքում:

16:01 | 24.08.11 | News | 5109
Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) announced the expansion of the geography of Hi-Line broadband access service.
By providing the service in Bambakashat, Malishka, Mrgashat, Nalbandyan, Panik, Sarnaghbyur, Chambarak (Gegharkunik marz) as well as in the villages of Armavir and Tavush, the number of settlements where Hi-Line is available reached up to 57.
Thus, ArmenTel doubled the number of settlements where the Hi-Line service is available over the last year.
“Investments into the country’s wired infrastructure and its modernization are based on the ArmenTel’s intention to provide the regional population not only with reliable fixed communication but also quality Internet. Armenia’s universal operator develops the wired network in new towns and settlements, offers free connection to the service and profitable actions and tariffs especially to this end”, noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
In late June 2011, the company announced the connection of the 100th subscriber to the Hi-Line service.
The complete list of the settlements where Hi-Line service is available as well as the tariff plans are available on www.beeline.am.