15:20 | 01.07.11 | Նորություններ | 3263
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիայի (ՀԹՖ) 2011 թվականի գլխավոր հովանավորն է եւ ընդհանուր առմամբ կհատկացնի 40 մլն դրամ:
Ասյօր թենիսի միջազգային մրցաշարերի վերաբերյալ համատեղ մամլո ասուլիսով հանդես են եկել ՀԹՖ նախագահ Հարություն Փամբուկյանը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:
Հուլիսին Հայաստանում անցկացվելիք Futures միջազգային չորս մրցաշարի համար առաջին անգամ սահմանվել է մրցանակային ֆոնդ: Մրցաշարերից մեկում խաղարկվելու է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գավաթը, որի մրցանակային ֆոնդը կազմում է ավելի քան 9 մլն դրամ:
Մյուս մրցաշարերի համար մրցանակային ֆոնդ են սահմանել նաեւ Ամերիաբանկը ($ 15.000) եւ Օրանժ թենիսի ակումբը ($ 15.000):

15:20 | 01.07.11 | News | 3507
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS became the general sponsor of Tennis Federation of Armenia in 2011 and will allocate AMD 40mln all in all.
The joint news conference of the Chairman of Tennis Federation of Armenia Harutyun Pambukyan, General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian and CEO of Ameriabank Artak Anesyan on the fourth International Futures Tennis Tournament in July in Armenia took place in Yerevan today.
VivaCell-MTS Cup, the prize fund of which makes over AMD 9mln, will be the prize for one of the tournaments. For other tournaments prize funds have been established by Ameriabank and Orange Tennis Club (USD 15 000 each).