15:20 | 01.07.11 | Նորություններ | 3263
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիայի (ՀԹՖ) 2011 թվականի գլխավոր հովանավորն է եւ ընդհանուր առմամբ կհատկացնի 40 մլն դրամ:
Ասյօր թենիսի միջազգային մրցաշարերի վերաբերյալ համատեղ մամլո ասուլիսով հանդես են եկել ՀԹՖ նախագահ Հարություն Փամբուկյանը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:
Հուլիսին Հայաստանում անցկացվելիք Futures միջազգային չորս մրցաշարի համար առաջին անգամ սահմանվել է մրցանակային ֆոնդ: Մրցաշարերից մեկում խաղարկվելու է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գավաթը, որի մրցանակային ֆոնդը կազմում է ավելի քան 9 մլն դրամ:
Մյուս մրցաշարերի համար մրցանակային ֆոնդ են սահմանել նաեւ Ամերիաբանկը ($ 15.000) եւ Օրանժ թենիսի ակումբը ($ 15.000):

15:20 | 01.07.11 | Новости | 5064
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС стал генеральным спонсором Федерации тенниса Армении в 2011 году и выделит в общей сложности 40 млн драмов.
Сегодня в Ереване состоялась совместная пресс-конференция председателя Федерации тенниса Армении Арутюна Памбукяна, гендиректора ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна и гендиректора Америабанка Артака Анесяна, приуроченная к предстоящим в июле в Армении четырем международным теннисным турнирам Futures.
В одном из турниров будет разыгрываться кубок ВиваСелл-МТС, призовой фонд которого составляет более 9 млн драмов. Для других турниров призовые фонды установили Америабанк и теннисный клуб Orange (каждый - по $15 000).