18:43 | 17.06.11 | Նորություններ | 5471
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր հայտնի են դարձել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի կառավարիչների ամենամյա մրցանակաբաշխության հաղթողները:
Հաղթողներն են.
1. Արսեն Գեւորգյան ` SFL LLC, գործադիր տնօրեն;
2. Ժիրայր Թերզյան `  AdBook, տնօրեն;
3. Դավիթ Քոչարյան` developWay ՓԲԸ, գործադիր տնօրեն:
Այս մասին հայտնել է հանձնաժողովի նախագահ, “Սինոփսիս-Արմենիա” ընկերության գործադիր տնօրեն Հովիկ Մուսայելյանը:
Ս.թ. ապրիլի 17-ին հայտարարվեց, որ “Սինոփսիս-Արմենիա” ընկերության նախաձեռնությամբ սահմանվել է ՀՀ վարչապետի մրցանակը IT-ոլորտի մենեջերների համար: Նշվել էր, որ լավագույն 3 մենեջերները հնարավորություն կստանան 2011թ. օգոստոսին մասնակցել ԱՄՆ Սթենֆորդի համալսարանում (Stanford Executive Instititute) կայանալիք ուսման կուրսին:
Մրցույթի գլխավոր հովանավորը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունն է, որը 3 մենեջերների ուսուցումը ֆինանսավորելու նպատակով կհատկացնի 19 մլն դրամ:

18:43 | 17.06.11 | Новости | 5432
Ереван, 17 июня. /Медиамакс/. Сегодня стали известны победители ежегодного конкурса менеджеров сферы IT.
Победителями стали:
1. Арсен Геворгян – SFL LLC, исполнительный директор;
2. Жирайр Терзян - AdBook, директор;
3. Давид Кочарян –developWay, исполнительный директор.
Об этом сообщил председатель комиссии, исполнительный директор «Синопсис Армения» Овик Мусаелян.
17 апреля текущего года было обьявлено о том, что по инициативе компании «Синопсис Армения» учреждается награда премьер-министра для менеджеров сферы IT. Было заявлено, что три лучших менеджера получат возможность в августе участвовать в курсах по повышению квалификации в Стэнфордском университете США.
Генеральным спонсором конкурса выступила компания «ВиваСелл-МТС», которая выделит 19 млн драмов для финансирования обучения трех менеджеров.