14:35 | 08.06.11 | Նորություններ | 4873
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) այսօր բջջային ընկերությունների կողմից կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդների հետ կնքած պայմանագրերի արխիվների վարման չափանիշներ է սահմանել:
Ինչպես հայտնել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետի տեղակալ Համլետ Ծատուրյանը, սահմանված չափանիշների համաձայն` ընկերությունները պետք է 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում կնքված պայմանագրերը մուտքագրեն էլեկտրոնային շտեմարան:
«Այս որոշումը բխում է հանրային եւ ազգային շահերի պաշտպանության անհրաժեշտությունից, եւ թույլ կտա օպերատիվ կերպով տեղեկատվություն ստանալ բաժանորդի մասին”, - ասել է Համլետ Ծատուրյանը:

14:35 | 08.06.11 | Новости | 4869
Ереван/Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении установила сегодня стандарты ведения архивов договоров, подписанных сотовыми компаниями с постоплатными и предоплатными абонентами.
Как сообщил замначальника телекоммуникационного управления КРОУ Гамлет Цатурян, согласно установленным стандартам, компании должны будут в течение 5 рабочих дней заносить подписанные договора в электронную базу.
«Это решение исходит из необходимости защиты общественных и национальных интересов, и позволит оперативно находить сведения о том или ином абоненте», - сказал Гамлет Цатурян.