14:35 | 08.06.11 | Նորություններ | 4873
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) այսօր բջջային ընկերությունների կողմից կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդների հետ կնքած պայմանագրերի արխիվների վարման չափանիշներ է սահմանել:
Ինչպես հայտնել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետի տեղակալ Համլետ Ծատուրյանը, սահմանված չափանիշների համաձայն` ընկերությունները պետք է 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում կնքված պայմանագրերը մուտքագրեն էլեկտրոնային շտեմարան:
«Այս որոշումը բխում է հանրային եւ ազգային շահերի պաշտպանության անհրաժեշտությունից, եւ թույլ կտա օպերատիվ կերպով տեղեկատվություն ստանալ բաժանորդի մասին”, - ասել է Համլետ Ծատուրյանը:

14:35 | 08.06.11 | News | 3250
Yerevan/Mediamax/. Public Services Regulatory Commission (PSRC) of Armenia has set new standards for keeping archives of contracts, signed by mobile connection companies with postpaid and prepaid subscribers.
Deputy Head of PSRC Telecommunication Department Hamlet Tsaturyan informed that according to the set standards, companies will have to input the signed agreements in the electronic base within 5 working days.
“This decision is based on the necessity to protect public and national interests, and will allow quickly finding information on a particular subscriber”, Hamlet Tsaturyan said.