17:38 | 03.05.11 | Նորություններ | 5547
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մայիսի 2-ին ամփոփված Imagine Cup 2011 մրցույթի արդյունքում հաղթող թիմեր են ճանաչվել “X-Teach”, “Eco-Friends” եւ “ANAKA” թիմերը` գրավելով, համապատասխանաբար, առաջին, երկրորդ եւ երրորդ տեղերը:
Ինչպես Մեդիամաքսին տեղեկացրել են “ԱրմենՏել” ընկերության մամուլի ծառայությունից, հաղթող թիմերը Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամից ստացել են սահմանված դրամական պարգեւները. 1-ին մրցանակ` 300 հազ. դրամ, 2-րդ մրցանակ` 250 հազ. դրամ, եւ 3-րդ մրցանակ` 150 հազ. դրամ: Առաջին տեղը գրաված թիմը “ԱրմենՏել” ընկերության կողմից ստացել է նաեւ համակարգիչ /netbook/:
2011թ. ամռանն առաջին տեղը գրաված թիմը կմեկնի Նյու-Յորք` ներկայացնելու Հայաստանը Imagine Cup միջազգային մրցույթի եզրափակիչ փուլում:
Մրցույթի արդյունքների ամփոփմանը ներկա է եղել նաեւ  ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ով ասել է. «Նորարարությունը պարզապես տեխնոլոգիան չէ, այն մտածելակերպ է, որը պետք է շարունակաբար խրախուսվի երիտասարդների շրջանում»:
«ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն իր հերթին ասել է, որ այս մրցույթը վառ օրինակ է, թե ինչպես է խոշոր բիզնեսը խրախուսում երիտասարդների նորարարական տեխնոլոգիական նախաձեռնությունները:
Imagine Cup մրցույթը նպատակ ունի օգնել երիտասարդ մասնագետներին բացահայտելու իրենց ներուժը տեխնոլոգիաների եւ նորարարությունների ստեղծման մեջ: Հայաստանում Imagine Cup-ի կազմակերպիչներն են Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը եւ Microsoft-ի հայաստանյան գրասենյակը:

17:38 | 03.05.11 | Новости | 5563
Ереван/Медиамакс/. Согласно подведенным 2 мая итогам конкурса Imagine Cup 2011 ее победителями стали команды "X-Teach”, “Eco-Friends” и “ANAKA”, которые заняли соответсвенно первое, второе и третье места.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании “АрменТел”, победившие команды получили от Фонда «Инкубатор предприятий» денежные премии: первое место - 300 тыс. драмов, второе место - 250 тыс. драмов, а третье – 150 тыс. драмов. Команда, занявшая перво место, получила в подарок от “АрменТел” также нетбук.
Команда-победитель отправиться летом 2011 года в Нью-Йорк, где будет представлять Армению на мировом этапе конкурса Imagine Cup.
На церемонии подведения итогов конкурса присутстовал министр образования и науки Армении Армен Ашотян, который заявил: “Инновация – это не просто технология, это мышление, которое должно постоянно поощряться среди молодежи”.
В свою очередь гендиректор компании “АрменТел” Игорь Климко заявил, что этот конкурс является ярким примером того, как крупный бизнес поощряет инновационные, технологические инициативы молодежи.
Конкурс Imagine Cup ставит целью содействовать молодым специалистам для обнаружения своего потенциала в создании технологий и инноваций. В Армении организоторами Imagine Cup выступают Фонд «Инкубатор предприятий» и армянский офис Microsoft.