17:38 | 03.05.11 | Նորություններ | 5547
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մայիսի 2-ին ամփոփված Imagine Cup 2011 մրցույթի արդյունքում հաղթող թիմեր են ճանաչվել “X-Teach”, “Eco-Friends” եւ “ANAKA” թիմերը` գրավելով, համապատասխանաբար, առաջին, երկրորդ եւ երրորդ տեղերը:
Ինչպես Մեդիամաքսին տեղեկացրել են “ԱրմենՏել” ընկերության մամուլի ծառայությունից, հաղթող թիմերը Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամից ստացել են սահմանված դրամական պարգեւները. 1-ին մրցանակ` 300 հազ. դրամ, 2-րդ մրցանակ` 250 հազ. դրամ, եւ 3-րդ մրցանակ` 150 հազ. դրամ: Առաջին տեղը գրաված թիմը “ԱրմենՏել” ընկերության կողմից ստացել է նաեւ համակարգիչ /netbook/:
2011թ. ամռանն առաջին տեղը գրաված թիմը կմեկնի Նյու-Յորք` ներկայացնելու Հայաստանը Imagine Cup միջազգային մրցույթի եզրափակիչ փուլում:
Մրցույթի արդյունքների ամփոփմանը ներկա է եղել նաեւ  ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ով ասել է. «Նորարարությունը պարզապես տեխնոլոգիան չէ, այն մտածելակերպ է, որը պետք է շարունակաբար խրախուսվի երիտասարդների շրջանում»:
«ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն իր հերթին ասել է, որ այս մրցույթը վառ օրինակ է, թե ինչպես է խոշոր բիզնեսը խրախուսում երիտասարդների նորարարական տեխնոլոգիական նախաձեռնությունները:
Imagine Cup մրցույթը նպատակ ունի օգնել երիտասարդ մասնագետներին բացահայտելու իրենց ներուժը տեխնոլոգիաների եւ նորարարությունների ստեղծման մեջ: Հայաստանում Imagine Cup-ի կազմակերպիչներն են Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը եւ Microsoft-ի հայաստանյան գրասենյակը:

17:38 | 03.05.11 | News | 5564
Yerevan/Mediamax/. According to the results of Imagine Cup 2011 contest, summed up on May 2, its winners are “X-Teach”, “Eco-Friends” and “ANAKA” Companies, which occupied the first, second and third places respectively.
Mediamax was informed in the press service of “ArmenTel” Company that the winning teams received monetary awards from “Enterprise Incubator Foundation”: The first place – AMD 300 thousand, second place AMD 250 thousand, third place – AMD 150 thousand. The team, which has occupied the first place, also received a netbook from “ArmenTel” as a gift.
The winning team will leave for New York in summer, 2011, where it will represent Armenia at the world stage of Imagine Cup contest.
Armenian Minister of Science and Education Armen Ashotyan was present at the ceremony of summing up the contest results and he stated: “Innovation is not simply technology. It is a way of thinking, which should constantly be encouraged among the youth”.
In his turn, General Director of “ArmenTel” Company Igor Klimko stated that this contest is a bright example of how big business encourages innovative, technological initiatives of the youth.
Imagine Cup contest aims at assisting young specialist for the latter to reveal their potential in creating technologies and innovations. “Enterprise Incubator Foundation” and Microsoft Armenian office organize Imagine Cup in Armenia.