15:39 | 03.05.11 | Նորություններ | 4694
Երեւան: Մեդիամաքս: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը 90 մլն դրամ է հատկացրել «Պատվի գործ» հայ-ռուսական բարեգործական կազմակերպությանը` Արարատի եւ Արմավիրի մարզերում հանրային նշանակության կառույցների հիմնանորոգման նպատակով:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են բջջային կապի օպերատորի մամուլի ծառայությունում, ներկայումս ընթանում են Զովաշեն գյուղի մանկապարտեզի տանիքի հիմնանորոգման, պատուհաններն ու դռները նորերով փոխարինելու, մանրահատակի տեղադրման եւ տարածքի վերանորոգման աշխատանքները:
«Պատվի գործ» բարեգործական կազմակերպության հետ համագործակցության շրջանակներում նույն գյուղում կկառուցվի Հայ-ռուսական բարեկամության այգի: Իսկ Արմավիրի մարզում վերանորոգվել է Օշականի ճակատամարտի ընթացքում Սբ. Էջմիածինը պարսկական հարձակումից փրկած ռուս զինվորի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրը:
«Հայ ժողովուրդը միշտ եղել է քաղաքակիրթ այն ազգերի թվում, որոնք գնահատել են ժողովուրդների միջեւ բարեկամությունը: Մեզանում հայ-ռուսական հարաբերությունների արժեւորումն արտահայտվել է նաեւ մշակույթի լեզվով: Դրա վկայությունն են արդեն ձեռնարկված քայլերը», - ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Գեղեցիկ ապրելու արվեստը պարտավորեցնում է գնահատել ոչ միայն ճարտարապետության լեզվով արտահայտված մարդկային երեւակայության արդյունքը, այլեւ այն ամենը, ինչ պարգեւել է մայր բնությունը: Այս այգին ներկայացնում է այդ երկուսի համադրությունը», - ընդգծել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

15:39 | 03.05.11 | Новости | 4765
Ереван/Медиамакс/. Компания «ВиваСелл-МТС» выделила 90 млн. драмом армяно-российской благотворительной организации «Дело чести» для капитальной реконструкции зданий общественного значения в Араратском и Армавирском марзах.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе оператора мобильной связи, в настоящее время проводятся ремонтные работы на территории детского сада села Зовашен Араратского марза, в том числе капитальный ремонт крыши, смена окон и дверей, а также установка паркета.
В результате сотрудничества с организацией «Дело чести» в том же селе будет построен Парк армяно-российской дружбы. В Армавирском марзе реконструирован памятник русскому солдату, в битве при селе Ошакан спасшему Св. Эчмиадзин от персидского нападения.
«Армяне всегда были в числе тех цивилизованных наций, которые высоко ценили дружбу между народами. Значимость, которую мы придаем русско-армянским отношениям, проявляется также в сфере культуры. Предпринятые шаги являются тому доказательством»,- заявил генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
«Искусство жить красиво обязывает нас ценить не только полет человеческой фантазии, выраженный языком архитектуры, но и все то, что дарит нам природа-мать. Этот парк – соединение обоих»,- подчеркнул Ральф Йирикян.