15:39 | 03.05.11 | Նորություններ | 4694
Երեւան: Մեդիամաքս: «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը 90 մլն դրամ է հատկացրել «Պատվի գործ» հայ-ռուսական բարեգործական կազմակերպությանը` Արարատի եւ Արմավիրի մարզերում հանրային նշանակության կառույցների հիմնանորոգման նպատակով:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են բջջային կապի օպերատորի մամուլի ծառայությունում, ներկայումս ընթանում են Զովաշեն գյուղի մանկապարտեզի տանիքի հիմնանորոգման, պատուհաններն ու դռները նորերով փոխարինելու, մանրահատակի տեղադրման եւ տարածքի վերանորոգման աշխատանքները:
«Պատվի գործ» բարեգործական կազմակերպության հետ համագործակցության շրջանակներում նույն գյուղում կկառուցվի Հայ-ռուսական բարեկամության այգի: Իսկ Արմավիրի մարզում վերանորոգվել է Օշականի ճակատամարտի ընթացքում Սբ. Էջմիածինը պարսկական հարձակումից փրկած ռուս զինվորի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրը:
«Հայ ժողովուրդը միշտ եղել է քաղաքակիրթ այն ազգերի թվում, որոնք գնահատել են ժողովուրդների միջեւ բարեկամությունը: Մեզանում հայ-ռուսական հարաբերությունների արժեւորումն արտահայտվել է նաեւ մշակույթի լեզվով: Դրա վկայությունն են արդեն ձեռնարկված քայլերը», - ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Գեղեցիկ ապրելու արվեստը պարտավորեցնում է գնահատել ոչ միայն ճարտարապետության լեզվով արտահայտված մարդկային երեւակայության արդյունքը, այլեւ այն ամենը, ինչ պարգեւել է մայր բնությունը: Այս այգին ներկայացնում է այդ երկուսի համադրությունը», - ընդգծել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

15:39 | 03.05.11 | News | 4775
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” Company allocated AMD 90mln for “Matter of Honor” Armenian-Russian charitable organization for capital reconstruction of public buildings in Ararat and Armavir Marzes.
Mediamax was informed in the press service of the mobile connection operator that now repair works are underway in the kindergarten in the village of Zovashen, Ararat region, including repair of the building rooftop, replacement of doors and windows, and installation of wooden flooring.
As a result of cooperation with “Matter of Honor” organization, the village will soon have a Park of Armenian-Russian Friendship. The monument in Armavir built in memory of the Russian soldier who saved the Mother See of Holy Etchmiadzin from the Persian attack in the battle of Oshakan is part of this cooperation as well.
“Armenians have always been among those civilized nations, who have appreciated the friendship between people. We, Armenians, express our appreciation of the Armenian-Russian relations particularly by means of the culture. These efforts are the proof of it,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
“The art of living beautifully obliges to appreciate both the man-made and the natural values. This park is the embodiment of the two,” Ralph Yirikian stressed.