12:54 | 04.11.10 | Նորություններ | 7790
Երեւան/Մեդիամաքս/. Վաճառքի է հանվել հայերեն լեզվի ուղղագրության, կետադրության եւ քերականության ստուգման ծրագրի նոր` Armenian PowerSpell 2011 տարբերակը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել է ծրագրի հեղինակ Արման Բոշյանը, նոր տարբերակը, ի տարբերություն Armenian PowerSpell 2009-ի, գործում է ոչ միայն MS Word ծրագրում, այլեւ` Excel-ում եւ PowerPoint-ում, ծրագրի հիմնական բառարանը ներառում է 850 հազար բառ (նախորդ տարբերակում` 570 հազար), ապահովում է լեզվի 99% ծածկույթ (նախորդում` 97%) եւ 99,5% ճշտություն (նախորդում` 96%):
Նախորդ եւ նոր տարբերակների բոլոր տարբերություններին կարելի է ծանոթանալ http://soft.areg.biz/downloads/poweroffice/2010/compare.htm հասցեով:
Armenian PowerSpell 2009 տարբերակը գրանցված սպառողները, ինչպես նաեւ նրանք, ովքեր Armenian PowerSpell 2009-ը ձեռք կբերեն մինչեւ նոյեմբերի 15-ը, թարմացումը կստանան անվճար: Նոր սպառողների համար ծրագրի առաջին տարվա արժեքն է 14 հազար դրամ, որից հետո մեկ տարվա բաժանորդագրման արժեքը կազմում է 11 հազ. դրամ: Ծրագիրը կարելի է բեռնել www.powerspell.am կայքից:

12:54 | 04.11.10 | Новости | 6019
Ереван/Медиамакс/. Поступила в продажу новая версия программы по проверке орфографии, грамматики и пунктуации армянского языка Armenian PowerSpell 2011.
Как сообщил Медиамакс автор программы Арман Бошян, новая версия, в отличие от Armenian PowerSpell 2009, работает не только в программе MS Word, но также в Excel и PowerPoint, основной словарь программы включает 850 тыс. слов (в предыдущей версии было 570 тыс.), обеспечивает 99% покрытия языка (ранее - 97%) и 99.5% точности (ранее – 96%).
Со всеми отличиями программы от предыдущей версии можно ознакомиться по адресу http://soft.areg.biz/downloads/poweroffice/2010/compare.htm.
Зарегистрированные пользователи Armenian PowerSpell 2009, а также те, кто приобретет PowerSpell 2009 до 15 ноября, получат обновление бесплатно; для новых пользователей стоимость первого года пользования программы составляет 14 тыс. драмов, после чего цена ежегодной подписки составит 11 тыс. драмов. Программа доступна для скачивания на www.powerspell.am.