17:02 | 31.03.10 | Նորություններ | 4600
Երեւան/Մեդիամաքս/. Вееline-ը հայտարարել է Hi Line լայնաշերտ ինտերնետի ծառայության մատուցման աշխարհագրության ընդլայնման մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, մարտի 31-ից ծառայությունը հասանելի է Հայաստանի 25 քաղաքներում եւ ներառում է երկրի բոլոր մարզերը:
Մարտ ամսին այն քաղաքների ցանկը, որտեղ հասանելի Hi Line ծառայությունը, համալրվել է Վայք, Ջերմուկ, Թումանյան, Չարենցավան, Հրազդան, Արտաշատ եւ Նոյեմբերյան քաղաքներով:
«Վերջին ամսվա ընթացքում մենք ոչ միայն ընդգրկել ենք նոր քաղաքներ Hi Line ծառայության աշխարհագրության մեջ, այլեւ էականորեն ավելացրել ենք հնարավորություններն այն քաղաքներում, որտեղ ծառայությունն արդեն իսկ մատուցվում էր: Մենք համոզված ենք, որ մարզերի բնակչության համար ինտերնետի մատչելիությունը եւս մեկ քայլ է դեպի Հայաստանի տարածաշրջանների համաչափ եւ ներդաշնակ զարգացում»,- ասել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Hi Line ծառայությունը հիմնված է ADSL տեխնոլոգիայի վրա, որն ապահովում է արագ ինտերնետ-մուտք սովորական հեռախոսագծով` թողնելով այն ազատ հեռախոսազանգերի համար:
Hi Line ծառայության միացման եւ սպասարկման հետ կապված հարցերով կարելի է զանգահարել 100 հեռախոսահամարով:

17:02 | 31.03.10 | News | 4683
Yerevan/Mediamax/. Beeline announced broadening of the geography on providing broadband internet service Hi Line.
Mediamax was informed in the press service of the company that starting from March 31, the service is available in 25 towns of Armenia and covers all regions of the country.
In March, the list of towns, in which Hi Line service is available, also included Vayk, Jermuk, Tumanyan, Charentsavan, Hrazdan, Artashat, Noyemberyan.
“In the course of the recent month, we not only connected Hi Line service in new towns, but also significantly increased the number of ADSL ports in settlements, where the service was available before. We are sure that increase of the level of internet penetration is another step along the path of even and harmonious territorial development of Armenia”, “ArmenTel” General Director Igor Klimko stated.
Hi Line service is based on ADSL technology, which provides fast internet access with the use of an ordinary telephone line, leaving it free for telephone calls.